HernSvt.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Hern Svt: esky slovensky
Shnte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledvn her

FREE HRY
Akn hry

Strategick hry

Simultory

Film

Arkdov hry

Adventury

Erotick hry

Logick hry

Sportovn hry

Ostatn free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HernSvt.cz
Setdit free hry podle:  nzvu    datumu    oblbenosti    potu zobrazen   

Free hry - adventury (314)


LostFellas - mafián Peter Brown v akci. LostFellas - mafián Peter Brown v akci.
(freeware / adventury / 5461  zobrazen / oblbenost 65%)

Jsem vždycky téměř doslova nadšena, když se mi ozve některý z českých, nebo slovenských autorů freeware a uvědomí mne, že vytvořil novou hru a zároveň projeví přání, abych ji umístnila na naše stránky a tak vás s hrou seznámila. Tentokrát se mi tak ozval český autor freeware Jakub Dvořák a navíc jsem k mému milému překvapení zjistila, že se jedná o adventuru a samozřejmě, že ryze českou. Jsem totiž přesvědčena, že adventur není nikdy dost a pokud jsou navíc v našem rodném jazyce, stává se jejich tvorba vzácností, která se rovná oné příslovečné bílé vráně. Jestli jde ještě o hru skutečně vydařenou, kteroužto „LostFellas“ bezesporu je, potom nemohu váhat ani na chvilku a musím se o svoje nadšení k této hře s vámi podělit a nabídnout ji i vám k zahrání, rozhodně neprohloupíte a navíc se dobře pobavíte.

Machinarium – velké dobrodružství malého robotka. Machinarium – velké dobrodružství malého robotka.
(demo / adventury / 6225  zobrazen / oblbenost 64%)

Všichni Brňáci teď zbystřete pozornost, přinášíme vám hratelné demo od brněnských autorů freeware z týmu „Amanita Design“, což jsou profesionální tvůrci, jejichž kvalita her je skutečně jak po stránce námětové, tak i po technické a grafické, skutečně na té nejvyšší možné úrovni. K dokreslení její kvality vám ještě prozradím, že hra „Machinarium“ získala cenu za nejlepší vizuální zpracování na světoznámé konferenci nezávislých vývojářů „Independent Games Festival 2009“. Samozřejmě, že profesionální autoři vám nedají k dispozici zadarmo celou hru, takže toto demo slouží pouze k reklamním účelům a autoři počítají s tím, že se rozhodně najdou mezi vámi tací, kteří po zahrání demo hry velice rádi sáhnou do vlastní peněženky a plnou herní verzi si zakoupí, podle autorů byste tuto možnost měli mít už od 16. října.

Quest For Yrolg – konec světa se blíží. Quest For Yrolg – konec světa se blíží.
(freeware / adventury / 4340  zobrazen / oblbenost 64%)

Adventur není nikdy dost, i když jsou oblíbeny u velikého okruhu hráčů. Základním atributem adventur je bezesporu její příběh, porozumět mu, to pro hráče je určitě tím základním požadavkem. Bohužel se však mezi českými a slovenskými autory freeware nenajde tolik tvůrců adventur, abychom mohli uspokojit požadavky čtenářů na tento žánr v oblasti plných her. Adventury jsou většinou tvořeny v anglickém jazyce, ne všichni z vás tedy příběhům a dialogům porozumí, čímž hra ztrácí na půvabu. I dnešní hra má jako defaultní jazyk nastavenu angličtinu, mohu však potěšit i neznalce tohoto germánského jazyka. Pokud si totiž hru stáhnete a hru rozbalíte, otevřete si v adresáři, kde máte hru nainstalovánu soubor „winsetup“ a poté změňte jazyk na češtinu v nastavení „game languane“, hra se vám tak po spuštění nahraje v češtině.

Back Door Man - až příliš lechtivý příběh. Back Door Man - až příliš lechtivý příběh.
(freeware / adventury / 4012  zobrazen / oblbenost 64%)

Tvůrčí skupina Adventure Game Studio a jí přidružení autoři, nesoucí název Grundislav, by neměli být, alespoň pro ty z vás, kteří navštěvujete pravidelně naše stránky a stahujete si z nich plné hry, neznámým pojmem. Těm, kteří tyto pojmy neznají, jen v krátkosti připomenu námi nabízené hry „Paranormal Investigator 6“, nebo Ben Jordan Paranormal Investigator 7, ityto hry, rovněž adventury si můžete z našich stránek stáhnout. Zmíněný autorský tým má však již dokončených mnoho dalších adventur, zdá se tedy, že právě oblast adventur je pro tento tým příslovečná a charakteristická a že tudíž na další nové adventury znovu zaměří jejich pozornost a úsilí a můžeme se tedy těšit, čím novým nás všechny co nejdříve obdaří a překvapí. Dnešní hra je tedy další vydařenou agenturou, neznalci angličtiny však budou o mnohé ochuzeni.

Mr. Danger´s Contes - dobrodružná cesta za bohatstvím. Mr. Danger´s Contes - dobrodružná cesta za bohatstvím.
(freeware / adventury / 3452  zobrazen / oblbenost 64%)

Ve hře se ztotožníte s postavičkou jménem James McManus, jste nemluva a samotář. Budete přivedeni společně s mnoha dalšími lidmi do jednoho blíže meurčeného domu, sluhou odvedeni nahoru do pokoje a v šest hodin večer znovu odvedeni dolů, kde se poprvé setkáváte s pánem domu, který se jmenuje Danger, což přeloženo do našeho mateřského jazyka znamená „nebezpečí“. Tento tajemný muž poté prohlásí, že ten, kdo se ho dokáže dotknout jako první, zdědí po něm jeho miliony dolarů. Připadne vám to však smíchu, natáhnete ruku a dostanete se mezi další houfec lidí, kteří s vámi chtějí v této akci soutěžit. Náhle se ale ocitnete ve tmavém sklepení, odkud zdánlivě není úniku. Zapojte tedy naplno vaše mozkové závity, nějakým způsobem se přece musíte dostat ze sklepa ven, přece tady neshnijete zaživa.

The Mirror Lied - kdo hledá, najde. The Mirror Lied - kdo hledá, najde.
(freeware / adventury / 3592  zobrazen / oblbenost 64%)

Tato hra, jejíž grafika je vytvořena ve známém, jedněmi zavrhovaném, jinými vychvalovaném prográmku GAMEMAKER, se na první pohled může jevit jako RPG-čko, ale ve skutečnosti tomu tak není. Spíše bych řekla, že její děj zavání agenturou, i když ani tato kategorie není tou popisně správnou. Ve hře chybí možnost navyšovat vlastní schopnosti a také hledání tajných předmětů jakoby postrádalo jakýkoliv řád a smysl. Procházet v roli malé všetečné holčičky se tedy budete procházet po jakémsi tajemném domě, hledat skryté i volně ležící předměty a tak pomaloučku, ale jistě, poodhalovat tajemný příběh, což je vlastně cílem a účelem celé této hry. Hra je poměrně krátká a taktéž příběh je velice podivný, jakoby zastřený nějakým nepochopitelným tajemstvím, čímž vůbec nechci říci, že by za zahrání toto dílko nestálo.

Stranded II - trosečníkem na pustém ostrově. Stranded II - trosečníkem na pustém ostrově.
(freeware / adventury / 9807  zobrazen / oblbenost 64%)

Příběh hry je zasazen do současnosti, kdy majitel nové lodě se jede projet sám na moře, zastihne ho bouře a ztroskotá. Trosečník se následně ocitá na pláži a dostává úkoly, uvádějící ho do hry. Činí to nekonkrétním způsobem tak, aby se hráč mohl svobodně rozhodnout, co učiní a nechává mu naprostou svobodu, kde si začne budovat první jednoduchý přístřešek. To aby trosečník zapojil vlastní fantazii Stranded 2 podporuje maximálním způsobem. Je třeba se zamyslet nad tím, co by mohlo jít udělat z nalezených materiálů a jakým způsobem je kombinovat. Jedná se o celkem šikovně vymyšlené schéma a hráč tak ze začátku dokáže vytvářet jednoduché nástroje a zbraně. Toto je jeden ze základních atributů atmosféry hry, kdy se hráč dívá do inventáře a přemýšlí, co by šlo vyrobit a zkouší kombinovat materiály.

Burglars Adventure – drzý zloděj. Burglars Adventure – drzý zloděj.
(freeware / adventury / 3646  zobrazen / oblbenost 64%)

„Burglars Adventure“ je velice zábavná logická agenturní hra, ve která hlavní postava, se kterou se ve hře samozřejmě ztotožníte právě vy samotní, jako zlodějíček se vypravíte vykrádat byty a hledat největší trezory na světě. V každé ze šesti úrovní hry je bezpodmínečně nutné nalézt trezor ukrytý v domě, a to pro postup do další úrovně. Musíte projít řadou místností a shromáždit potřebné klíče od dveří místností a trezorů, než se spustí alarm, nebo vás přistihne rozlícený a navíc i ozbrojený majitel bytu. Ocitáte se tudíž v roli zlodějíčka, který spatřuje vidinu vlastního velikého a rychlého zbohatnutí právě ve zlodějině. Samozřejmě, že jste na tuto činnost řádně vybaveni, jste přece profesionálové a ne nějací amatéři, takže vám nechybí ani to správné zlodějské nádobíčko, sem patří mimo jiné i páčidlo,vy hledejte ale raději klíče.

Automation – ztracený robotek. Automation – ztracený robotek.
(freeware / adventury / 3884  zobrazen / oblbenost 64%)

Stejně tak, jao v jiných podobných hrách z oblasti adventur, je nutné v „Automation“ zapotřebí používat unavující a zdlouhavou metodu, kdy projíždíte kurzorem myši doslova každičký bod na obrazovce, abyste našli nějaký ten vámi dlouze hledaný předmět. Interakce s jednotlivými předměty je naštěstí založena na logickém uvažování, pokud budete tedy správně uvažovat a alespoň trochu chvíli přemýšlet, potom se vám skutečně nemůže stát, že byste ty nabízející se předměty zcela správně nezkombinovali a poté je nemohli použít na aktivní místo v příslušné lokaci. Už samotné herní prostředí, tedy grafické zpracování musím pochválit, vydařila se i zvuková stránka hry a jednotlivé lokace jsou nejen zcela odlišné, ale i barevně vydařené, takže nudit se rozhodně nebudete, hra je navíc opatřena i docela zajímavým příběhem.

Once upon a time – Karkulka v roli detektiva. Once upon a time – Karkulka v roli detektiva.
(freeware / adventury / 3793  zobrazen / oblbenost 64%)

Daleko předaleko, za devatero horami a devatero řekami, byla, nebyla, poklidná pohádková říše. Byla to krajina klidu a míru, kde dobro ještě stále pořád vítězilo nad zlem. Proto všechny nesmírně překvapilo, když si Karkulka udělala licenci a začala pracovat jako detektiv. Ještě více ale všechny překvapilo, když jí nové licenční doklady ani nezaschly a už měla svůj první velký případ, kterým se stalo záhadné úmrtí zlého vlka. Vlk byl opravdu zlý a nikdo ho neměl rád, ale takovou násilnou smrt si jistě ani on nezasloužil. Proto se Karkulka pouští do pátrání a její šťourání postupem času nabírá na obrátkách, a je jen na ní, tedy na vás, kteří se s ní ve hře ztotožníte, abyste odvrátili případnou zkázu pohádkové říše. S každým, s kým se potkáte, si nejdříve pokecejte, jen tak se vám zpřístupní další možnosti pro potřebný postup ve hře dál.

<<  [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ]   >>

 
Nvody
Cheaty
Trainery
etiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD2005-13 Hern Svt (Kontakt)