HernSvt.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Hern Svt: esky slovensky
Shnte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledvn her

FREE HRY
Akn hry

Strategick hry

Simultory

Film

Arkdov hry

Adventury

Erotick hry

Logick hry

Sportovn hry

Ostatn free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HernSvt.cz

Anakins Castle Duels (free hra)

Anakins Castle DuelsAnakins Castle DuelsAnakins Castle DuelsAnakins Castle Duels

S autorem českých freeware Milošem Malým, alias Anakinem77, jsme vás už seznámili nejen s tím, že jsme vám nabídli již ke stažení jeho několik opravdu skvělých her, tedy Halls of Fire, Anakin´s Boulder Dash a Anakin´s Space Action, ale není to tak dlouho, co jsme pro vás dokonce s ním připravili i rozhovor. O tomto autorovi je notoricky známo, že si dává na svých hrách vskutku záležet a co je nesmírně důležité, nebojí se složitosti a s bravurou překonává všechny problémy a úskalí ve svých opravdu nenapodobitelných „vymakaných“ hrách. Má svůj svérázný rukopis a to, co vám nabízíme od něj dnes, nelze označit jinak, než že znovu a opětovně překonal sám sebe, ani nedokáži spočítat, kolikrát se mu podařilo mne dokonale mile překvapit a dovolím si směle tvrdit, že ani tentokrát to určitě nebylo naposledy.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 3097 KB

Vrobce: Miloš Malý  Web

Zobrazen celkem: 5753

Zobrazen tento msc: 5387

Hodnocen oblbenosti (1489x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Když se mi ozval můj dobrý přítel a známý autor českých freeware Miloš Malý a nabídl mi pro Herní Svět k zveřejnění jeho fungl novou hru „Anakin's Castle Duels”, čekala jsem nějak podvědomě nějaké velké překvapení, ale jakmile jsem si ke hře „přičichla“, nemohla jsem se od ní odtrhnout, ačkoliv se musím přiznat, že strategie nejsou moje „parketa“ a raději se jim vyhýbám. Hned na začátku vám musím říci, že něco tak skvělého jsem ještě v úloze recenzentky nehrála.Cílem této nádherné strategie je dobýt celkem patnáct nepřátelských hradů. K tomu máte k dispozici doly, které vám zajišťují přísun surovin, za tyto pak nakupujete jednotky, které útočí na hrad nebo jinak podporují vaše snažení. Hned v první úrovni máte k dispozici velice faktograficky zpracovaný "tutoriál", který vás seznámí s ovládáním hry (vesměs pouze myší) a několika tipy ke hře. Hned na samém začátku vás musím upozornit, že hra jede plynule jak na Windows XP, jela i zcela precizně pod Windows 98, vždy při rozlišení 1024x768.

V levé horní části jsou informace o stavu vašeho hradu, množství surovin, počtu dolů, kvalitě rytířů a lučištníků a množství many. V pravém horním rohu obrazovky jsou vždy ve stejné rovině totožné údaje, které platí pro nepřítele. Položka hrad ukazuje zdraví, respektive stav vašeho hradu, čím blíže k nule, tím je hrad více poškozen a jakmile tato hodnota klesne na nulu, je hrad zničen a hra tímto pro vás končí. Suroviny jsou nejdůležitější položkou, za něž můžete nakupovat doly, veškeré jednotky a jejich vylepšení. Jestliže nemáte dostatek surovin v zásobě, nemůžete najednou koupit větší množství jednotek a tak vás soupeř snadno překvapí, na druhou stranu čím více investujete do dolů, tím rychleji pak suroviny přibývají, čili čím více dolů, tím rychleji potom přibývají suroviny. Během hry samotné si dávejte pozor, aby nepřítel neměl větší počet dolů než vy, jinak ať se snažíte sebevíc, bude mít vždy převahu, po zakoupení každého dolu se cena dalšího o pět set jednotek zvýší. Kvalita rytířů ukazuje sílu, jak velké poškození rytíři způsobují a tuhost jejich životů, jak tedy dlouho tito v boji vydrží a jak intenzivně útočí, snažte se tedy mít rovněž vždy převahu. Již od prvního kola máte možnost tyto hodnoty zvyšovat, pokud budete mít silnější rytíře než nepřítel, pak jeden váš rytíř může porazit i více nepřátelských, ačkoliv nákupní cena se s vylepšením nezvyšuje. V posledních kolech tyto hodnoty ovlivňují i sílu a životy hrdinů, proto je vhodné je udržovat alespoň na takové úrovni, na jaké je má nepřítel, pokud neinvestujete do jiných prostředků, které vám zajistí převahu. Vylepšení rytířů se neprojeví u rytířů, které máte již nakoupeny, ale vždy až u těch dalších. Už od druhého kola máte k dispozici lučištníky, čím vyšší je hodnota kvality šípů, tím větší způsobují lučištníci zranění vašim nepřátelům, vylepšené šípy ihned získají všichni vaši lučištníci včetně těch, které máte už ve hře na bojišti.

Napínavý příběh jakoby z oka vypadl z knihy Julia Zeyera „Starořecké báje a pověsti“, řekla bych, že je ještě mnohem napínavější. Ve smyslu známého francouzského rčení „za vším stojí žena“ se vžijete do role krále, žijete v míru a přátelství s vašimi sousedy, jen občas se ze zpráv svých poslů dozvíte o králi Darkenovi, který plení a pustoší okolní státy. Jednoho dne obdržíte zlou zprávu, Darkenovi špioni pronikli do vašeho hradu a unesli královnu, tedy vaši manželku. Vaše míra trpělivosti teď přetekla, rozhodli jste se tedy zaútočit na drzého lupiče, budete tedy muset zničit všechny jeho vojsky obsazené hrady, jako první musíte zbourat hrad hlídaný jen několika jeho žoldáky, to vám příliš práce nedá. Postupně však začne přituhovat a to pořádně. Nepřítel získá děla, váš věhlas se ale šíří, sousední král Raoul vám naštěstí dá dokumentaci, takže si budete moci vyrobit i děla vlastní, obdržíte od něj i svitek kouzel a tak získáte přes polovinu Darkenem obsazených měst. Dojdete ke starému klášteru, naučíte se cvičit mágy, sice útočíte dál, ale Darken mezi tím porazil vojska krále Raoula, naštěstí získáváte stále nová a další kouzla, tak se tedy probijete až k předposlednímu Darkenovu hradu. Darken se už soustředí pouze na obranu, jeho žoldáci nemají chuť dále bojovat. Na posledním hradě se pak ukrývá sám Darken a vězní tam i vaši ženu, tady pokud obsadíte i tento hrad, čeká vás shledání s milovanou ženuškou. Darken sice vzal včas do zaječí, ale bez vojska a peněz je neškodný, takže se budete moci věnovat oslavám a především milované a milující manželce.

Co tedy říci závěrem? Tato velice zdařilá a velkolepá až grandiosní hra si rozhodně zaslouží vaší pozornosti, bylo by neodpustitelným hříchem si ji nechat ujít. Nádherná grafická úprava, skvělé a dokonalé zvukové efekty, chvílemi bouřící a vzápětí nato se zklidňující s vkusem vybraná hudba, to vše jsou atributy vlastní Miloši Malému, který takto opět dokázal, že „kdo umí, ten prostě umí“. Vskutku jsem se až podivila, co Miloš dokázal do této objemově nevelké hry (má jen 3 MB) doslova vtěsnat. Takže neváhejte, stahujte a hrajte, máte se vskutku na co těšit. Jedno překvapení na konec ale ještě pro vás mám, to ještě netušíte, že Miloš intenzivně pracuje na nové freeware „Tajný projekt“, tak se tedy těšme společně a držme mu palce, tento autor si to od nás vskutku zaslouží..

Jo a abych nezapomněla, ve hře neválčíte přímo, ale jste stratégem a vrchním velitelem, tedy boj jen řídíte. Hra není žádná „rychlovka“, hrála jsem ji několik desítek hodin, vy se ale musíte se rozhodovat rychle, tudíž je náročná na váš úsudek. Naštěstí si hru můžete kdykoliv uložit klávesou F5 a zpětně nahrát přes F6, jen pozor, save se přemazává, platí vždy poslední uložení, ať nedopadnete jako já a nemusíte z půlky, nebo z konce hry začínat znovu, když klepnete místo na nahrání na uložení!!!!!
 
[Zpt]


 
Nvody
Cheaty
Trainery
etiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD2005-13 Hern Svt (Kontakt)