HernSvt.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Hern Svt: esky slovensky
Shnte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledvn her

FREE HRY
Akn hry

Strategick hry

Simultory

Film

Arkdov hry

Adventury

Erotick hry

Logick hry

Sportovn hry

Ostatn free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HernSvt.cz

A Day After : pozor na mutanty (free hra)

A Day After : pozor na mutantyA Day After : pozor na mutantyA Day After : pozor na mutantyA Day After : pozor na mutanty

Při surfování po Internetu jsem docela náhodou narazila na zbrusu nový objev, na stránky slovenského autora freeware Tibora Szabo, alias MePHyst0. Nedalo mi to, abych se s ním ihned nespojila a podařilo se, ozval se mně téměř ihned. Po dohodě s ním vám tedy nabízíme ke stažení a samozřejmě, že především k zahrání tuto velice vydařenou hru, s níž potěšíme zejména příznivce žánru velice obtížného a to RPG, jemuž se mnoho autorů freeware raději zdaleka vyhne. Ne tak ovšem Tibor, pustil se do tvorby s vervou a podařilo se mu vytvořit zcela originální a skvěle provedené dílo, s kterým se dokonce přihlásil do „Rychlosoutěže“, takže držme mu tedy palce. Že se jedná téměř o unikát, o tom se ovšem raději jistě přesvědčíte sami.

Statut: freeware

Typ: ostatn

Velikost: 6393 KB

Vrobce: Tibor Szabo alias MePHyst0  Web

Zobrazen celkem: 3645

Zobrazen tento msc: 3434

Hodnocen oblbenosti (1670x):

0%   25%   50%   75%   100%  
61%

Hra, kterou vám dnes předkládáme, je vskutku ojedinělým dílem v tvorbě freeware v žánru akšních RPG, s něčím podobným jste se určitě doposud nesetkali. Akční RPG je v tvorbě skutečně tolik, jako onoho příslovečného šafránu a bylo by věru škoda, tak skvěle provedené dílo nechat bez povšimnutí. Už samotný příběh hry, tak jak jej popisuje sám autor, bohužel v angličtině, takže neznalcům tohoto jazyka mnoho neřekne, zavání tragédií, neřkuli přímo hororem, ne-li Scifi . Přijdete po celodenní lopotě domů a místo milého přivítání se dočkáte od vlastní ženy jen výčitek a začne vám z jejího jedovatého jazyka bolet hlava natolik, že si vezmete silné prášky na spaní a místo večeře si raději zalehnete do hajan. Zřejmě se ale předávkujete, v tom rozčilení je i možné, že jste sáhli po něčem, co jste ani nechtěli a usnete jako špalek. Po svém probuzení (že by pod vlivem drog ?) zjistíte, že vaše žena zmizela (což vám určitě líto nebude), ale s ní zmizeli i všichni členové rodiny. Vyjdete tedy do ulic a s hrůzou zjistíte, že všude se pohybuje spousta podivných individuí, zřejmě mutantů, kteří mají jediný zájem, smlsnout si na vás.

Je pochopitelné, že tyto choutky s nimi nesdílíte, ale nesmíte je tudíž nechat k sobě ani přiblížit, neboť každý, byť i nechtěný tělesný kontakt s nimi vám ubere podstatnou část zdraví. Máte ale k dispozici střelnou zbraň, munice nekonečné množství, takže je likvidujte pěkně postupně na dálku a tak se budete pomalu dostávat dopředu a samozřejmě sbírat i tolik potřebné bodíky. Budete tedy muset systematicky a důkladně začít prohledávat jednotlivé budovy a při tom se pídit i potom, co se tady vlastně přihodilo a pokusit se celou záhadu rozlousknout. Po cestě najdete i nějaké potřebné předměty, na příklad klíč od vstupních dveří, který vám umožní vstoupit do dalších lokací. Netřeba nic dělat pro jeho sebrání, jen přes něj přejít (samozřejmě ho napřed najít), celá hra, jakkoliv se zdá být hodně komplikovaná, je velice lehce a snadno ovladatelná, vystačíte si plně se všemi kurzorovými klávesami a střílíte pomocí levého CTRL.

Jakmile budete úspěšně pokračovat v likvidaci monster, objevíte zvláštnost a originalitu této „vymakané“ hry. Vaše schopnosti a vlastnosti se budou rozšiřovat, budete si moci zvyšovat sílu, výdrž, vitalitu, rychlost pohybu, regenerovat se, čili se hojit, to vše prostřednictvím menu, které se vám po dosažení určitého počtu objeví. Navíc, což považuji za velice rafinovaný fígl, si můžete ve zmíněném menu tyto hodnoty přestavovat a přesouvat tak, jak uznáte za vhodné, jen si dejte pozor, ať neprohloupíte, mohli byste na to skutečně nevhodným přesunem zmíněných hodnot hodně doplatit. Pokud se tedy prostřílíte až na samotný konec hry, čeká vás přímo Hamletovské rozluštění celého příběhu, tady totiž Tiborova fantasie zapracovala na „plné pecky“. Chtěli byste vědět, jak to vše skončí? No to víte, že vám to samozřejmě neprozradím, jen si na to přijděte sami, hra skutečně stojí za to, abyste si ji celou prošli sami a nebudu vás tudíž předem připravovat o zajímavou pointu.

Grafika hry je na vysoké úrovni zpracování, no musím se přiznat k tomu, že zpracování interiérů mně přirostlo k srdci více, než exteriérů. Ale to však je už věcí názoru, samozřejmě se mnou zřejmě nebudete souhlasit, ale jedno je jisté, obstojí na jedničku s hvězdičkou. Hrát budete z tak zvaného „ptačího pohledu“, což ovšem vůbec neubírá hře na přitažlivosti, spíš bych řekla, že zvyšuje její tajuplnost a celkové, téměř hororové prostředí.

Co tedy říci závěrem? Hra se Tiborovi vskutku vydařila a nezahrát si ji by bylo věčnou škodou. Jen skuteční škarohlídové, nebo nesoudní kritici by ji mohli vytknout něco podstatného. Soudný a zkušený hráč jistě brzy pozná, že se jedná o dílo kromobyčejné, zdařilé a exkluzivní, rozhodně musím autorovi k němu poblahopřát a vám všem hru bez nejmenšího zaváhání jen doporučit.
 
[Zpt]


 
Nvody
Cheaty
Trainery
etiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD2005-13 Hern Svt (Kontakt)