HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Salameander – když mloci válčí (free hra)

Salameander – když  mloci válčí Salameander – když  mloci válčí Salameander – když  mloci válčí Salameander – když  mloci válčí

Již jste určitě válčili s ledaským i za kdekoho, ale rozhodně jste ještě nebojovali za mloka s mloky a jinou verbeží, Podobný název jako tato freeware hra, „Válka s mloky“, má i světově proslulá knížka od Karla Čapka, avšak nemají spolu nic společného. Hra obsahuje neuvěřitelných dvě sta lokací, či levelů, naplněných skutečnými překvapeními a souboji na život a na smrt, pastí a pastiček, navíc máte k dispozici i Editor, takže pokud je vám i toto vše málo, nic vám nebrání již v tom, abyste si vytvořili další podle vlastních představ. Jestliže máte rádi zvířátko s podivným jménem mlok, pak se vám určitě nejspíše zalíbí i dozelena zabarvená akční „hopsačka“, nazvaná „Salameander“. Hlavním protagonistou hry je právě zmiňovaný, odvážný mlok, který se teď rozhodl projít se jen tak pro zábavu, a z "hecu", tajemnou džungli.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 975 KB

Výrobce: Astral Enterfainment  Web

Zobrazení celkem: 5834

Zobrazení tento měsíc: 5046

Hodnocení oblíbenosti (1369x):

0%   25%   50%   75%   100%  
61%

Že to nebude putování jen tak zcela jednoduché, to vám garantuji již předem, ba naopak, čeká vás velice nebezpečná a záludná pouť, plná nebezpečí a pastí, včetně všemožných nepřátel. Ještě před samotným startem po spuštění hry, si musíte navolit, na jakou obtížnost si troufnete hrát. Autoři vám jich pro začátek zadali pět, od té nejjednodušší, přes průměrnou až po hru pro ty nejzkušenější, a otrlé naprosté hráče. V každé z nich je jedno společné, čeká na vás vždy celá padesátka levelů, takže prostoru pro dokonalé a uspokojivé vlastní vyžití, máte k dispozici habaděj. Jednotlivé levely potom tvoří samostatné obrazovky, zcela postačí se tudíž dostat z jednoho konce na druhý a postup do další úrovně máte zaručený. To však nebude tak docela snadné, jak by se mohlo zdát na první pohled. Sem tam se vám do cesty totiž postaví nebezpečný had, který rozhodně nenechá nikoho na pokoji, stejně tak, jako mlok, který po vás střílí jednu ránu za druhou, není lehkou překážkou.

Aby toho všeho nebylo ještě dost, tak tu a tam potkáte i hladové krokodýly, nebo velice nebezpečné škvory. Doslova herní lahůdkou v některých levelech jsou pak bažinky a jezírka, která dokážou měnit svoji velikost a vlastnosti. „Salameander“, přestože se naoko tváří jako plnohodnotný titul určený pro Windowsy, plně evokuje návrat do doby stařičkých her v DOSu. Vypadá to tudíž tak, že autoři hru udělali pro rozlišení 320x240 pixelů, a teprve až podle různých rozměrů monitorů u jednotlivých hráčů, se hra roztáhne na celou obrazovku. Je to rozhodně veliká škoda, protože některé detaily se tak na větších monitorech přímo doslova až zcela nesmyslně zvětšují a hra ztrácí na grafické kvalitě, ale nejen na ní. Dobré hodnocení si nezaslouží ani zvukový doprovod, protože i tady autoři poněkud podcenili nároky hráčů. Zvuků je ve hře pouze několik, přičemž ten nejefektnější a nereálnější, uslyšíte při efektním zhoupnutí se mloka na liáně.

Nebývá zase tak docela často u freewaru her zvykem, že by mnohé obsahovaly i svůj vlastní Editor pro vytváření nových levelů a úrovní. Tady tomu ale skutečně je, a přestože Editor není zas až tak dokonale vypracovaný, jak by měl být, už pouhé jeho uvolnění je počin více než chvályhodný. Neváhejte tudíž a Editor si vyzkoušejte, tak sami pochopíte, že tvorba nových levelů už dávno není činností pouze pro počítačové fanatiky a odborníky, ale dává možnosti i prostým amatérům. Jen na vysvětlení dodávám, že v žádném případě však nechci upozorněním na nepříliš kvalitní provedení hry, pokud se grafické a zvukové stránky týká, snižovat celkový dojem a požitek ze hry. Přestože by mohl být dojem ze hry mnohem vyšší, nakonec vše vyznívá celkem dobře. Hra vás určitě překvapí nejen svojí poměrně velkou obtížností, ale především vysokým počtem levelů, které jsou dostupné, přičemž už vůbec nepočítám skutečnost, že si můžete bez problémů vytvořit řadu dalších.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)