HernSvt.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Hern Svt: esky slovensky
Shnte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledvn her

FREE HRY
Akn hry

Strategick hry

Simultory

Film

Arkdov hry

Adventury

Erotick hry

Logick hry

Sportovn hry

Ostatn free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HernSvt.cz

Hadegonia - hororová hopsačka (free hra)

Hadegonia -  hororová hopsačkaHadegonia -  hororová hopsačkaHadegonia -  hororová hopsačkaHadegonia -  hororová hopsačka

Až neuvěřitelně popletená a zmatená „hopsačka“, obsahující nezvyklé prvky černého humoru a psychologického hororu, s názvem „Hadegonia“, je jednou z nejmrazivějších her poslední doby, a navíc, což je nesmírně důležité, se i přímo skvěle hraje. Existují díla, při jejichž hraní vás rozhodně napadne otázka, zda autor vámi právě hrané freeware hry, netrpěl halucinacemi, či jinou těžkou chorobou vlastního mozku. „Hadegonia“ je tudíž bezesporu jedním z takových herních kousků, a přestože na první letmý pohled vyhlíží jako hra, kterou byste při nahodilém setkání mohli lehce přehlédnout, byla by to skutečně nenapravitelná škoda. Naprosto vynikajících psychologických hororů totiž není zase tolik, a tento dnešní je navíc podstatně jiný, nežli většina těch zbývajících, neboť se nejedná o logickou hru, ale jen o „hopsačku“.

Statut: freeware

Typ: arkdy

Velikost: 5865 KB

Vrobce: TRQ   Web

Zobrazen celkem: 4587

Zobrazen tento msc: 4306

Hodnocen oblbenosti (1408x):

0%   25%   50%   75%   100%  
65%

Ohyzdné káčátko, s poměrně naprosto nevýraznou grafikou, je totiž ve skutečnosti dokonce naprosto skvělá hra s obrovským smyslem pro depresi, a zoufalství, a to především pro svoji neopakovatelnou herní atmosférou, plnou napětí, a přímo až chorobného pomatení smyslů. Hrajete za malého chlapce, oblečeného do podivného medvědího hábitu, snad je celá hra jenom pouhou noční můrou. Nacházíte se uvnitř myšlení schizofrenního kluka, nebo možná i po „slupnutí“ omamných látek, či pokouření marihuany, a prožíváte tak velmi nepěkné chvíle, což nezůstává žádným tajemstvím. Budete procházet jednotlivými úrovněmi, a po většinu času řešit hádanky, které jsou založené na přesouvání krabic a mačkání kolosálních rastrů. Ačkoliv tato činnost nevyhlíží nikterak originálně, je přece jenom nutné dodat, že každá z úrovní je v něčem rozdílná a naprosto inovační.

Ačkoliv se grafika hry během jejího hraní zase tak přespříliš nemění, a nevýrazné, až pochmurné barvy okolí jsou stále stejně rozesmutnělé, v každé úrovni je zapotřebí se potýkat s novým problémem. Prapoodivná monstra se povětšinou dají zabít stylem Mario, tedy přímým skokem na jejich kebule, ovšem kromě podivných Bossů, kde je nutné nejdříve zjistit, jakým způsobem je lze zlikvidovat, přičemž boj s nimi není tím správným rozhodnutím a řešením. Problémem totiž spočívá v tom, že hlavní hrdina postupně, ale soustavně, umírá. Každá jím strávená sekunda ve světě nočních můr mu ubírá kousíček jeho zdraví, které musí doplňovat u svítících majáků, jinak zmírá. V případě smrti musíte potom začínat úroveň znovu a nějaký ten ždibec zdraví mu ubere i každý jeho útok na nepřítele. Celé prostředí pak působí nejen depresivně, ale i nehostinně a hodně nebezpečně, neustále cítíte podivné napětí, kterého časem nejenže neubývá, ale naopak podstatně mohutní a roste.

Vaším cílem a hlavním úkolem pak je dostat se na konec levelu, který představují podivné, černé dveře. Musíte však napřed zdolat nepřátele a hlavně logické hádanky, včetně různých pastí. Většinu nepřátel lze zabít, tak, že na ně „hupsnete“, ovšem mimo již mnou zmíněných Bossů. Pasti tvoří lasery, bodáky a jiné podobné nebezpečné předměty, navíc nezapomeňte soustavně a pečlivě sledovat množství vám ubývající energie. „Hadegonia“ je prostě skvělá hra, ba co dím, dokonce výborná. Není sice tak docela originální, pokud se to týká její hratelnosti, ale co do obsahu je to něco zcela neobvyklého, ba až výjimečného. Ačkoliv obsahuje prvky hororu, i když jen více psychologizujícího, není nikterak děsivá tak, jak to bývá v tomto žánru obvyklé. Spíše udržuje konstantní napětí a trvalý nepříjemný pocit z neznámého nebezpečí, než aby zbytečně děsila. Podobá se tak „zamindrákovanému“ příteli, u kterého netušíte, zda se vás chystá pohladit, nebo nakopnout.
 
[Zpt]


 
Nvody
Cheaty
Trainery
etiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD2005-13 Hern Svt (Kontakt)