HernSvt.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Hern Svt: esky slovensky
Shnte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledvn her

FREE HRY
Akn hry

Strategick hry

Simultory

Film

Arkdov hry

Adventury

Erotick hry

Logick hry

Sportovn hry

Ostatn free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HernSvt.cz

Ant Academy - mravenčí akademie (free hra)

Ant Academy - mravenčí akademieAnt Academy - mravenčí akademieAnt Academy - mravenčí akademieAnt Academy - mravenčí akademie

Jistě se vás nemusím dotazovat, zdali znáte hru z mobilních telefonů, tak zvaného „Hada“? Tato dnešní freeware hra, nazvaná „Ant Academy“, což v našem mateřském jazyce znamená „Mravenčí Akademie“, je totiž velice povedeným a originálním klonem tohoto všem dobře známého hada z mobilních telefonů. Hada v této freeware hře velice nápaditě a úspěšně, nahradil řetězec mravenců, který sbírá jablka a musí pochodovat přes různé překážky a plošiny, a vaším úkolem je perfektně ovládat tento živý, mravenčí řetězec. Pravidla hry jsou jasná a přísná, mravenců je jako zrnek máku, mravenci jsou organizovaní, poslouchají na slovo svého vůdce, i když je žene do zkázy, také stavějí ty největší stavby, a proto jste nyní na Akademii, naučte se způsobu, jak lze pracovat „řetězcově“, vězte, že nejlepším jídlem jsou tedy jablka.

Statut: freeware

Typ: logick

Velikost: 6664 KB

Vrobce: Mike Smith  Web

Zobrazen celkem: 4329

Zobrazen tento msc: 4025

Hodnocen oblbenosti (1358x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

Každé jablko, které pochodující mravenci zhltnou, prodlouží jejich řady o jednoho dalšího mravence, přičemž červená a zlatá jablíčka, vám navíc přinesou dvojnásobný, mnohdy až čtyřnásobný zisk bodů, takže si mravenčí královna bude moci pořídit nové oblečení. Vaším úkolem je projít z bodu A, označeného na hrací ploše zřetelně jako bod A, do bodu B, rovněž označeného zřetelně jako bod B. Pokud váš řetěz bude přespříliš krátký, musíte ještě sníst nějaká ta další jablka, aby vás bylo víc, tedy pevně předem stanovený počet. Čím víc vás bude, tím horší to pak ale bude pro vás, kteří jako vůdci řetězců, nesou na svých bedrech zodpovědnost za celý řetězec vás poslušných mravenců. Ostatní mravenci vás totiž zcela slepě následují, takže pokud vrazíte do zdi, nějaké překážky, třeba kamarádů z řetězce, nebo dokonce neohrabaně sletíte z plošiny, je s námi se všemi amen. Teda ne tak úplně docela, neboť takto hazardovat s vlastním životem i s životy mravenčích kolegů, můžete celkem pětkrát, teprve potom je definitivní konec.

Mravenčí kukly chovají mravenci jako oko v hlavě a stále je na svých bedrech přenášejí do bezpečí, mravenci samotní už ale samozřejmě musí chodit “po svých“ zcela sami. Zatím, co ostatní mravenci se ve skutečnosti trádají po mraveništi v lese, vy se procházíte po modrobílé šachovnici, víceúrovňových plošinách, vyvýšeninách a podobných nástrahách kdesi vysoko ve vzduchu. Bohužel kvůli velice špatnému zabezpečení okrajů plošinek, vám často hrozí „držkopád“ do hlubin a tím vaši smrt i smrt všech vašich kamarádů. Simulace může probíhat s různou hustotou polygonů nebo můžeme být zcela nahrazení kvádry. Autoři tuto freeware hre vytvořili v „Dark Basicu“, což je však nejpoužívanější herní program založený na BASICU, nutno ale říci, že je to vylepšená obdoba jedněmi tolik vychvalovaného a druhými zcela zatracovaného programu „Game Maker“, takže i možnosti tohoto programu, mají svoje meze. Ne že bychom snad mravenci byli invalidní, ale při pochodování se občas zaseknou, mění téměř nečekaně a překvapivě rychlost pochodu, obzvláště pak na slabších počítačích. Přesto se ale autor hry snažil tyto drobné nedostatky vyvážit roztomilostí, originalitou, zajímavým designem levelů, příjemnou hudbou a v neposlední řadě i realistickým ozvučením.

Hra vám nabízí kromě vydařené hratelnosti i o něco málo horší technické zpracování, tedy jak se to vezme. Zvuky a hudba se mohou skutečně pyšnit tou nejvyšší kvalitou, no grafika na tom už tak dobře není, viník je v tomto případě jasný, „Ant Academy“ je bohužel vytvořena v „Dark Basicu“, tedy v obdobě „GameMakeru“. Ono nemusí být všem na první pohled jasné, že se jedná o klon „Hada“, a přiznám se bez mučení i já, že jsem nad tím tuze přemýšlela. Po chvilce bližšího hraní a po chvilce bližšího seznámení s hrou a s jejími postupy, standardy a zvyky, se brzy s mým názorem zřejmě ztotožníte. Již samotný herní princip bude podobu těžko vyvracet, ocitáte se na mravenčí Akademii, kde se musíte naučit všem zvyklostem v mraveništi. K tomu vám dopomáhej desítky malých kolegů, kteří se budou snažit dostat vás ke zdárnému konci. Není to však tak jednoduché, nestačí jen zvýšená pozornost okolí, ale záleží i na vaší šikovnosti a rychlých reakcích. Prvního mravence totiž ovládáte jen dočasně, s postupem času však vaše mravenčí rodina roste a narůstá, to vše díky všudypřítomným jablíčkům, po jejich pozření se vaše řady rozrostou vždycky o jednoho, dalšího mravenečka. Jednoduché, není liž pravda?
 
[Zpt]


 
Nvody
Cheaty
Trainery
etiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD2005-13 Hern Svt (Kontakt)