HernSvt.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Hern Svt: esky slovensky
Shnte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledvn her

FREE HRY
Akn hry

Strategick hry

Simultory

Film

Arkdov hry

Adventury

Erotick hry

Logick hry

Sportovn hry

Ostatn free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HernSvt.cz

Chasm – průzkum hlubinného dolu (free hra)

Chasm – průzkum hlubinného dolu Chasm – průzkum hlubinného dolu Chasm – průzkum hlubinného dolu Chasm – průzkum hlubinného dolu

Hra „Chasm“ se nyní nachází ve formě hry zdarma, tedy freeware hry, ale již brzy se stane hrou komerční. Tato arkádová akční hra, silně připomínající klasické „mlátičky“, působí do hloubky větším pojmem, než byste se mohli na první pohled mylně domnívat. Očekávejte lité a obtížné souboje, dostanete i možnost vylepšování vaší postavy, ale především náhodně generované podzemí plné nepřátel jsou hlavní devizou hry „Chasm“. Samotné zpracování hry je skutečně velice atraktivní, k čemuž nemalou mírou přispívá její dokonalé a atraktivní retro zpracování, což vůbec nic nemění na skutečnosti, že se jedná o zábavnou akci, ale na druhé straně až nesmírně obtížnou. Samotné grafické zpracování hry „Chasm“ dává tušit, že se snaží navázat na dávnou, dneska již téměř vymřelou tradici akčních arkád typu“ Metroid“, či „Castlevania“.

Statut: freeware

Typ: akn

Velikost: 12902 KB

Vrobce: Discord Games   Web

Zobrazen celkem: 4509

Zobrazen tento msc: 4210

Hodnocen oblbenosti (1266x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Hned zpočátku vás musím ale upozornit, že tato hra „Chasm“ se v současné době nachází ve stádiu jakéhosi „dema!, přestože sama o sobě „demem“ vůbec není. Jeho zkušení, avšak vysoce staromilští tvůrci totiž před zcela nečekaně nedávno získali dostatek potřebných finančních prostředků k tomu, aby z „Chasm“, který se nachází v nynější podobě, vypracovali komerčně úspěšnou, a zcela nezávislou hru. Pokud se tedy do této hry pustíte, pochopíte rychle sami, co autory k tomuto zásadnímu kroku vedlo. O co tudíž v této vydařené hře vůbec běží? V kůži chrabrého válečníka sestupuje do zlobou zaneřáděného dolu, nalézá nové nepřátele, vylepšuje si své statistiky, získáváte zbraně, a učíte se účinná kouzla, odkrývá své nové schopnosti stejně tak, jako rozplétáte pomalu ale jistě, celou dějovou zápletku. Hra vám nabízí skvělou příležitost trochu si zavzpomínat na staré, dobré časy, jakož i také stejně tak dobře se pobavit u této svižné, zdařilé a chytlavé, ale přece jenom poměrně dosti obtížně hratelné hry.

V podobě postavy „Tyriona“, po dlouhé a úmorné válce, procházíte vesnicí, kterou znáte již z vašeho dětství. Bohužel, časy se hodně a nečekaně změnily, a nejenom válka zpustošila zdejší pole, ale i myšlení obyvatel. Jediný zdroj příjmů po všechny dlouhé generace, vykopaný přehluboký důl, je nyní trvale uzavřen. Došlo totiž nedávno k velikému neštěstí, neboť se z něj nevrátili z šichty všichni horníci. Je tedy samozřejmě pouze na vás samotných, abyste se pokusili zjistit, co se tam dole vůbec událo. Hra po každém znovuspuštění, si sama vygeneruje zcela jedinečné podzemí dolu, a tak se dá s jistou porcí nadsázky říci, že zážitek je pokaždé spuštění zcela nový, tedy unikátní. Budete tedy muset sestupovat stále hlouběji do dolu, a likvidovat bez milosti čím dál dotěrnější, ale i stále odolnější nepřátele, a to vše za doprovodu čím dál dusnější a pochmurnější temné hudby. Sloužit vám mu k tomu budou dva sloty, které jsou osazeny jak zbraněmi, tak i kouzly, dokonce i nějakými potřebnými předměty, jakými jsou například léčivé lahvičky a podobně, zejména ty vám budou zapotřebí, neboť herní obtížnost hry není nikterak nízká.

Každý z mnoha roztodivných nepřátel se chová a pohybuje docela jinak, každé kousnutí, žihadlo nebo úder zbraní, tedy velice citelně bolí. Kromě předmětů všemožných druhů a velikostí, ze skolených nepřátel vypadávají také zlaťáky, které lze zpátky na povrchu proměnit v nějakou další užitečnost, a to včetně zbroje a štítů. Také je tu možnost si zajít do taverny a vykoupit všechno pivo. Důležité je, že vaše postava zároveň získává zkušenosti, které zlepšují všemožné statistiky, avšak vše se to děje zcela automaticky, přičemž hra rozděluje body k dobru do různých vlastností sama, ale rovnoměrně. „Chasm“ má tudíž opravdu potenciál vyvolávat v hráčích pocit starých dobrých“mlátiček“, a akčních „hopsaček“ z počátku devadesátých let minulého století, a to jak už zmiňovanou obtížností, vlastním, zejména grafickým zpracováním, řečeno prostě a lapidárně, celkovým svým až překvapivým vyzněním, snad právě proto hra tolik na herní freeware scéně uspěla. Zábavná akce v jejím podání je sice hodně náročná, ale to je koneckonců plus, protože se tím zvyšuje cena každého zlaťáku, předmětu a nakonec i skvělé zábavy, kterou vám hra bezesporu přinese.
 
[Zpt]


 
Nvody
Cheaty
Trainery
etiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD2005-13 Hern Svt (Kontakt)