HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Star Trek Blaze of Glory–logický rychlík (free hra)

Star Trek Blaze of Glory–logický rychlíkStar Trek Blaze of Glory–logický rychlíkStar Trek Blaze of Glory–logický rychlíkStar Trek Blaze of Glory–logický rychlík

Tato velice jednoduchá, ale už poněkud postarší, avšak přesto stále nebezpečně návyková hra, obnáší v sobě tematiku proslulé hry, „Star Trek“. Vaším úkolem jako hráče je v ní srovnávat padající kostky tak, aby se vedle sebe, nebo nad sebou, dostaly tři, nebo více krychliček, nesoucích stejný obrázkový symbol. Pokud se vám to podaří, takto přestavěné symboly poté zmizí a tím uvolní místo dalším krychličkám a vy získáte příslušný počet bodů k dobru. Cílem hry tedy samozřejmě potom je, udržet se ve hře co nejdéle, a přitom tak získat co nejvíce bodů. Jedná se tedy o logický rychlík s tématikou televizního seriálu „Star Trek“, tentokrát však od českého tvůrčího studia freeware her„Hazard Team“. Tak by tedy bylo možné charakterizovat nijak zvlášťě komplikovanou, ale velmi zábavnou freeware hru, „Star Trek: Blaze of Glory“.

Statut: freeware

Typ: logické

Velikost: 2432 KB

Výrobce: Hazard Team   Web

Zobrazení celkem: 3438

Zobrazení tento měsíc: 3087

Hodnocení oblíbenosti (1129x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

„V jednoduchosti bývá ukrytá síla“, tato stará, česká moudrost se zase jednou ukázala být zcela pravdivá, neboť dokazuje, že vytvořit složitou, komplexní a navíc zábavnou hru s nulovým rozpočtem je přece jen mnohem obtížnější, než naprogramovat jednoduchou arkádu, či „okopírovat“ starou, osvědčenou klasiku. O tom, že méně znamená mnohdy více, vás přesvědčují už po generace vedle bezhlavých „stříleček“ a „skákaček“, zejména už zmiňované „logické rychlíky“. Co to takový logický rychlík je? Klasickým příkladem vám budiž dnes již „profláknutý“ Tetris, kdy hráč je nucen pod stále větším tlakem přemýšlet nad tím, kam vhodně umístit různorodé tvary, nic víc, nic méně. Nestačí však pouze přemýšlet, je nutno přemýšlet hodně rychle. Zpočátku to většinou až takový problém není, ale jednou z obvyklých a nepříjemných vlastností „logických rychlíků“ je, že se neustále zrychlují a gradují, takže po chvíli neobstojí ani ti zkušení hráči.

České vývojové studio „Hazard Team“ již svým názvem této freeware hry, odkazuje k televiznímu seriálu „Star Trek“, opravdu, jedná se o jeho velké fandy, kteří jiné hry, než ty zasazené do svého oblíbeného Vesmíru, ani netvoří. Zatím „mají na svědomí“ jenom pár jednoduchých hříček včetně této dnešní, nachystali už ale i mnohem ambicióznější projekty, například „Blaze of Glory“, což je logickým rychlíkem ve stylu „Lines“. Cílem je spojovat stejné znaky ve čtvercových kostičkách alespoň do trojic buďto vertikálně, nebo horizontálně. Trojice, nebo větší spojení kostek po jejich spojení zmizí, a uvolní tak místo dalším kostkám, které neustále přibývají seshora do omezeného prostoru obdélníčkové, herní plochy. Pokud se však některý ze sloupců vyšplhá až k jejímu hornímu okraji, nastává problém, neboť následující várka kostek způsobí konec hry a nanejvýše zápis do tabulky „High score“. Pravidla pro přesunování znaků jsou přitom zcela jednoznačná, může se to provádět sice zcela neomezeně, ale jenom v rámci jednotlivých řádků, takže nezbývá, než se rychle zorientovat, kde se nacházejí tři stejné, nebo kam lze umístit jich více nad sebe.

Hned na první pohled je zcela jasné, že všechno, co se na obrazovce jenom mihne, je vyvedeno v grafice „klingonského“ ražení, čemuž plně odpovídá samozřejmě i hudební a taktéž i zvukový doprovod. Kvalita grafiky i zvuků je na vysoké úrovni, navíc pak v kombinaci s chytlavou hratelností, dokážou hráče do hry vtáhnout, a jen tak rychle nepustit. Ovládání je prosté, plně si vystačíte s vaší počítačovou myší. Vše je uděláno tak, aby byla hratelnost co nejpřímočařejší, a zároveň i nejplynulejší. „Star Trek: Blaze of Glory“ je jedním z příkladů toho, jak může být perfektně využit program „Game Maker“. Jeho jinak nepříjemné vlastnosti nikde nevycházejí na povrch, ba naopak dávají možnost tvorby her i autorům bez větších znalostí programování. „Star Trek: Blaze of Glory“ tudíž netrpí nikde přílišnou pomalostí, ani zbytečnou velikostí instalačního souboru. Jeho grafické zpracování je sice bohužel minimalistické“, ale i tak se nejedná o „propadák“. Autoři zařadili tento jejich počin mezi takzvané logické rychlíky, a není žádný důvod s nimi nesouhlasit. Logické rychlíky se obvykle vyznačují tím, že není těžké pochytit jejich pravidla během hraní, a to i bez nápovědy. Závěr je jednoznačný, rychlé, nenáročné, ale zato chytlavé.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)