HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Gulag Paradise - procvičte si angličtinu (free hra)

Gulag Paradise - procvičte si angličtinuGulag Paradise - procvičte si angličtinuGulag Paradise - procvičte si angličtinuGulag Paradise - procvičte si angličtinu

Gulag, celý ruský název zní „Gosudarstvennoje upravlenije lagerej“, to byl název sovětských pracovních a koncentračních táborů, které byly zřizovány od 1918 pro odpůrce sovětské moci, ale i pro pachatele kriminálních činů a mentálně postižené obyvatele, od přelomu 30. let internovány zejména oběti politických čistek a zemědělci odmítající kolektivizaci. U zrodu gulagů stáli V. I. Lenin a F. E. Dzeržinskij, první tábory byly rozmístěny na ostrovech Solovky mnohdy v místech bývalých carských vyhnaneckých oblastí, později budovány v evropské části SSSR a podél trati Bajkal-Amur jako trvalý zdroj levné pracovní síly pro těžké práce v dolech. V některých táborech pro ženy žily s matkami děti do věku dvou let, byly i tábory pro mladistvé. Podle dostupných údajů činil počet vězněných osob například v roce 1938, 11,5 mil..

Statut: freeware

Typ: logické

Velikost: 16846 KB

Výrobce: Armel J. Gibson   Web

Zobrazení celkem: 3451

Zobrazení tento měsíc: 3140

Hodnocení oblíbenosti (1080x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

Dovolila jsem si dnes v popisku k této hře, vysvětlit těm mladším, co se pod názvem „Gulag“ vůbec skrývalo. Proč tedy právě hra, ve které dobrovolně pracujete v ruském Gulagu? „Gulag Paradise“ vám procvičí prsty při psaní na klávesnici a ještě povypráví i podivný příběh s naprosto nečekaným vyvrcholením. Předpokládám, že hru podobnou této dnešní „Gulag Paradise“ jste zřejmě v poslední době neměli vůbec šanci hrát, snad vlastně ještě vůbec nikdy. Zcela mimořádně jednoduchý koncept se zde spojuje s až neskutečně podivnou zápletkou a dává povstat něčemu velice originálnímu, až téměř šílenému. Pomocí rychlého psaní anglických slovíček na klávesnici, se budete snažit přežít v nesnesitelných podmínkách sibiřského Gulagu, kam jste si přijeli užít dovolenou. No to jste si tedy vybrali místo, no je vidět, že autorům freeware a online, je povoleno vše, což tvrdím stále.

Skutečně, v dnešní době v oblasti freeware a online her, se již člověk nesmí divit ničemu. Známe tábory letní, rekreační, ozdravné, podnikové, sportovní, výukové, indoktrinační, odtučňovací a čert ví, jaké ještě, kdo se v tom má vyznat. Fašistické koncentrační tábory už jsou naštěstí dávnou minulostí, a stejně tak i tábory pracovní, kterým „soudruzi“ z východu říkali Gulagy. Do jednoho takového tábora, situovaného kdesi v severním Rusku, přijíždí hlavní hrdina této hry, který sem však vchází zcela dobrovolně. Třeba chce zhubnout, třeba chce poznat, jaké to bylo kdysi pracovat šestnáct hodin denně v nesnesitelných podmínkách, třeba si chce jen dokázat, že na to má, a možná, že je zcela nervově labilní, ale spíš bych usoudila, že je „padlý“ na hlavu, lidově řečeno mu možná „ruplo v bedně“. V gulagu musíte přežít padesát dnů, přičemž veškerá denní náplň v tomto rekreačním zařízení je kopání krumpáčem do skály, což ovšem probíhá velice vtipným způsobem. Po obrazovce se jistou rychlostí sunou kusy kamene a nad každým se vznáší nějaké to anglické slovíčko, například „labor“ (práce), „death“ (smrt), nebo „tears“ (slzy).

Vaším úkolem tedy je na klávesnici vašeho počítače je co nejrychleji a přesně bez chyby opsat je přitom musí na klávesnici bezchybně a blesku rychle opsat, čímž kámen rozbijete a na konto se vám přičtou body, podle náročnosti (délky) onoho vámi opisovaného slova. Počet bodů, které je nutné nasbírat, se mění den ode dne a také podle toho, jak moc hráč proti sobě poštve svého dozorce. Po každém dni si vyslechnete, jak ubohé jste existence, že se z tábora už nikdy na svobodu nedostanete, a že se co nevidět zlomíte, a počněte prosit o rychlou a milosrdnou smrt, jak vidíte, dovolená lepší než na pláži u moře :-). Dozorci je možné vždy odpovědět, a to buď odporem a urážkou, nebo zkroušeným přitakáním, poté však zase hurá s chutí do práce. „Gulag Paradise“ je tudíž hodně divoká šílenost, ostatně stejně tak, jako existence samotných Gulagů, ale procvičí vám prsty, rychlost a přesnost psaní na klávesnici vašeho počítače, a navíc vypráví dost zcela pravdivý příběh o nelidských podmínkách v jednom z ruských Gulagů.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)