HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Starlight Racing - rychlá lokomotiva (free hra)

Starlight Racing - rychlá  lokomotiva Starlight Racing - rychlá  lokomotiva Starlight Racing - rychlá  lokomotiva Starlight Racing - rychlá  lokomotiva

První zdání často rádo klame, totiž podle názvu této hry byste se mohli zcela pochopitelně domnívat, že dnešní freeware hra je závodní hrou mezi několika lokomotivami, což je ale obrovský omyl. Naprosto vskutku originální hra, navíc ve skutečně skvělém grafickém kabátku, vás určitě pobaví a potěší. O co tedy ve hře vůbec jde? „Starlight Racing“ vás přenese do profese strojvedoucího, který v určitém, předem pevně zadaném časovém limitu, má za úkol sesbírat za jízdy po kolejích co nejvíce předmětů a předjet co nejvíce ostatních, souběžně jedoucích lokomotiv. Takže si představte si, že ve své mašince pádíte a uháníte po kolejích, sbíráte uhlí a vodu, předjíždíte konkurenční lokomotivy a spokojeně se těšíte pohledem na to, jak vám docela utěšeně roste bodové skóre, takže jste si právě nyní učinili dokonalou představu o dnešní hře.

Statut: freeware

Typ: simulátory

Velikost: 3406 KB

Výrobce: OXXO   Web

Zobrazení celkem: 4285

Zobrazení tento měsíc: 3850

Hodnocení oblíbenosti (1011x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Lokomotivy, to jsou skutečně přímo nádherné stroje, zvláště ty staré, které už téměř nikdy nespatříte. Lokomotiva, o které je tady dneska řeč bude řeč, a kterou si autoři dnešní freeware hry vybrali za protagonistku dnešního herního titulu, je rovněž nádherný, dokonce historický kousek, vlastně je to už docela stará „chrchla“, která má potíže s provozem a který by už asi skončila někde ve starém železe, nebo v lepším případě v Technickém muzeu. Je tedy od autorů této „stíhací“ freeware skutečně obdivuhodné, že tak neučinili, ba naopak dostala od nich jedinečnou příležitost stát se nesmrtelnou díky této jejich vydařená a zcela originální hříčce. Nedá se ovšem oddiskutovat, že k tomu měli docela dobrý důvod, rozhodli se totiž tuto svoji hru situovat na železniční koleje, a nutno říci, že udělali dobře, naší stařičké dámě to na kolejích náramně sluší. Takže velice důležitým atributem, ne-li přímo prioritním činitelem hry, je historická lokomotiva a důležitý je samozřejmě i úkol, který má splnit.

Lokomotiva se jmenuje „Rusty“, což všem hráčům nám umožňuje nazývat ji pravým, osobitým jménem a ne jen tím obecným označením. S „Rustym“ se tudíž rozjedete po kolejích a jak brzy sami zjistíte, nemusíte jet pořád jen rovně, k ovládání „Rustyho“ si vystačíte se plně všemi čtyřmi kurzorovými klávesami, tou nahoru zrychlujete, klávesou dolů, přibrzďujete, pravou a levou klávesou pak přejíždíte na výhybkách doprava, nebo doleva. Od spuštění hry potom začne ubíhat sto dvaceti sekundový časový limit, v němž se od vás očekává, že se svojí dýchavičnou "Rusty" předeženete všechny ostatní, pochopitelně mnohem výkonnější, daleko modernější a lépe vybavené lokomotivy. Ale to není zdaleka všechno, pečlivě sledujte trať, musíte totiž ještě nasbírat co největší počet bodů. Tyto „bodíky“ získáváte za různé úkony, jednak za sbírání bonusových předmětů, které leží na trase, za uhlí padesát bodů, za vodu rovněž padesát bodů, jednak za předjetí zmíněných konkurentů sto bodů. Pokud předjedou soupeři vás, stojí vás to dvě sta bodů dolů z vašeho stávajícího skóre, každý uskutečněný přejezd na jinou kolej získáváte sto bodů k dobru.

„Starlight rating“ je tudíž hra kterých na Internetu mnoho nenaleznete, jedná se totiž o skutečné a nefalšované závody různých lokomotiv, přičemž v hlavní roli se představuje mašinka „Rusty“, jejíž ovládání bylo svěřeno vám, tedy hráčům. Na třech kolejích se utkávají čtyři vaši soupeři, hráčův úkol je dostat se v časovém limitu sto dvaceti sekund do čela závodního pole, a po cestě posbírat co nejvíce předmětů. Na kolejích je mnoho výhybek, aby bylo umožněno přejíždět z jedné na druhou. Tento fakt v sobě totiž ukrývá největší úskalí celé hry, výhybky jsou totiž znázorněny na mapce v pravé části hracího pole, a tak se nejednomu hráči stane, že se kouká pouze na výhybky a přestane sledovat trať. V tomto případě se ale potom nedivte, když to zezadu „napálíte“ do vlaku jedoucího před vámi, což je pochopitelně nemalá ztráta času a tím i ztráta bodů. Po technické stránce se nedá hře skutečně mnoho vytknout, grafické zpracování rozhodně nikoho neurazí, stejně tak, jako herní ozvučení. K opakovanému hraní vás může přimět možnost zapisovat se svým jménem, nebo alias, do konečné výsledkové tabulky.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)