HernSvt.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Hern Svt: esky slovensky
Shnte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledvn her

FREE HRY
Akn hry

Strategick hry

Simultory

Film

Arkdov hry

Adventury

Erotick hry

Logick hry

Sportovn hry

Ostatn free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HernSvt.cz

Concurrence - havárie na cizí planetě (free hra)

Concurrence - havárie na cizí planetěConcurrence - havárie na cizí planetěConcurrence - havárie na cizí planetěConcurrence - havárie na cizí planetě

Tato freeware hra s názvem „Concurrence“ rozhodně připomíná, není-li dokonce jejím klonem, známou akční freeware hru „Another World“, která se svého času ocitla přes jeho nespornou slávu doslova „pod palbou“ řady kritiků a recenzentů z různých webů na Internetu. „Another Worldu“ byla nejvíce vytýkána jeho až nesmyslně vysoká obtížnost. Pokud se tedy této výtky týče, potom dnešní „Concurrence“ je na to s obtížností zcela na stejné úrovni, místy až frustrující obtížnost, může mnoho hráčů od této hry odradit, nebo ji nedokončit a to je vskutku veliká škoda. „Concurrence“ je tedy ve skutečnosti, i když se tváří na první pohled jako obyčejná „hopsačka“, adventurou s mnoha logickými a akčními prvky, jejíž autoři „vsadili“ především na přímo skvělou atmosféru i na příběh odehrávající se na neznámé opuštěné planetě.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 20016 KB

Vrobce: mode7  Web

Zobrazen celkem: 4202

Zobrazen tento msc: 3828

Hodnocen oblbenosti (1326x):

0%   25%   50%   75%   100%  
65%

Velice inteligentní, ale na výsost obtížná a pro hráče velice náročná sci-fi freeware hra „Concurrence“, je jak grafickým zpracováním, tak hratelností a grafickým téměř uměleckým pojetím,skutečně velice podobná slavnému dobrodružství proslavené, populární freeware hry „Another World“ z roku 1991. I zde totiž neznámá planeta vysílá prapodivné signály o nebezpečí a hlavní hrdina se snaží všem příčinám přijít na kloub, tak tedy vektorové dobrodružství plné tajů a záhad právě začíná. Pokud tedy na chviličku popřemýšlíte, potom zcela jistě si „Another World“ snadno i vy, vybavíte. Jednalo se totiž o jednu z těch her, na které se jen tak z mnoha příčin a důvodů, nezapomíná. Jistě si vzpomenete na její detailní a zajímavým způsobem zpracované herní prostředí, skvělý, originální příběh, ale i na až o pomstu do nebe volající obtížnost. Toto vše ovšem naleznete i v dnešní „Concurrence“, která je sice jen pouhým klonem, ale i tak nabízí spoustu zábavy, ale často pocuchaných hráčových nervů, ale je svým zvláštním způsobem zcela osobitá.

Pokud vám tedy „Another World“ vůbec nic neříká, je zapotřebí říci, že „Concurrence“ je trojrozměrná výpravná arkáda, která se však tváří jen jako dvourozměrné dílo, s prvky adventury, logické a akční „hopsačky“, lapidárně řečeno, jedná se prostě o takový žánrový „mišmaš“, ve kterém se ale vskutku výborně vypráví a odehrává, velice kvalitní příběh. Jako hráč tak budete poskakovat po naprosto nestabilní krajině, hledat předměty, neboť bez nich se ve hře dále nedostanete, mnohdy se budete muset i vracet, neboť jste prošli aktivním místem, ale potřebný předmět jste ještě u sebe neměli. Stále častěji a hlouběji se ponoříte do skvělé herní atmosféry opuštěného, ale velice nebezpečného místa. Protagonista hry se probudí na neznámé cizí planetě, protože hra neobsahuje žádné uvedení do děje, můžete se pouze domýšlet, co se to vlastně mohlo stát a jak se tam vůbec dostal. Opodál ležící rozbitá helma a skutečnost, že hrdina je oblečen v kosmickém skafandru, dávají tušit, že nejspíše šlo o ztroskotání jeho kosmického plavidla. Ale tím si jistý nikdo být nemůže, navíc je velice zarážející, že již od prvních krůčků po povrchu této zlověstné krajiny, je čímsi pokradmu sledován.

Bohužel, stejně jako její předchozí vzor, i tato hra „Concurrence“ je v mnoha pasážích mimořádně obtížná, a žádný chybný krok, či tah, hráčům neodpouští, a to doslova a do písmene. Nejvíce je to patrné v těch nejobtížnějších pasážích, kdy je třeba přeskakovat z plošiny na plošinu, přičemž záleží na každém milimetru na místě odrazu, nebo například v momentech, kdy musíte v jedné lokaci přeskočit přes propast, a blesku rychle doběhnout do zavírajících se dveří, v těchto scénách jde skutečně o „načasování“ v rámci zlomků jedné sekundy. Tyto kritické připomínky z mé strany ale nic nemění na skutečnosti, že „Concurrence“ je opravdu skvělá hra, ze které byste si měli odnést ten samý pocit jako z jejího legendárního vzoru. Skvělá, napjatá atmosféra, je zcela patrná na každém kroku, na každém vrcholku horizontu. Nebýt občas až velice nepříjemné a vskutku frustrující obtížnosti, užili byste si hry jistě mnohem více a lépe. Ale nechť, každý hráč přece nutně potřebuje nějakou tu výzvu, tak se nedivte, že vám tady autoři skutečně hodili onu příslovečnou rukavici do ringu. Nakonec znalce freeware musím tak trošku uklidnit, hrála jsem a recenzovala jsem již i obtížnější hry, než je dnešní „Concurrence“, i ten zmiňovaný její předchůdce „Another World“ byl o poznání obtížnější.
 
[Zpt]


 
Nvody
Cheaty
Trainery
etiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD2005-13 Hern Svt (Kontakt)