HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Mrtvý Drak - nalezněte přítelovu dceru (free hra)

Mrtvý Drak - nalezněte přítelovu dceru Mrtvý Drak - nalezněte přítelovu dceru Mrtvý Drak - nalezněte přítelovu dceru Mrtvý Drak - nalezněte přítelovu dceru

Tato freeware hra, s podivným názvem „Mrtvý Drak“, není ničím jiným, nežli až překvapivě podařeným, rozsáhlým, zábavným a do detailů propracovaným RPG od českých autorů freeware „Jupiter Studio“. Pakliže jste tedy milovníky skutečně kvalitních, rozsáhlých a chytlavých RPG, pak pouze nezávislá scéna nemůže vaše herní choutky ani v tom nejmenším uspokojit. Objeví-li se nějaké to kvalitní volně šiřitelé RPG, lze to pokládat za vyloženou raritu. Ovšem kupodivu právě na české scéně se začíná sice pozvolna, ale zcela jistě, „blýskat“ na lepší časy, takovou jednou z „prvních vlaštovek“, může být právě dnešní hra „Mrtvý Drak“. V tomto RPG podstatný podíl ve hře tvoří boj, v němž se postavíte proti všemožným bestiím, jakými jsou neškodní Kostlivci, které však záhy vystřídají líté Zombie, Orkové, či dost nebezpeční Duchové.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 6615 KB

Výrobce: Jupiter Studio   Web

Zobrazení celkem: 5002

Zobrazení tento měsíc: 4459

Hodnocení oblíbenosti (1059x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Hra je zahájen podivným, zajímavým dopisem, jehož adresátem jste zcela samozřejmě právě vy. V písemném vzkazu, v poněkud kostrbatém, ne dobře čitelném, ale vcelku srozumitelném písmu vašeho věrného přítele Alexandra, se dozvídáte o tragédii, která jej potkala. Jak bylo totiž předpovězeno, jednoho dne jeho vesnici zahalila tma, která by se dala krájet nožem. Následně pokryla střechy domů mohutná dračí křídla, poté následoval již jen neklid, zmatek a nezvládnutelný chaos, do toho všeho ještě navíc unesli dceru jeho přítele Alexandra. Jistě je, že hrdinský skutek v podobě její záchrany bude ležet na vašich bedrech. Před sebou tedy máte spousty kilometrů rozlehlé země a mnoho trablů a přetěžkých úkolů. Hned po spuštění na vás vybafne váš přítel Alexandr a znovu vám zdůrazňuje, že je pro něj návrat dcery důležitý, tudíž byste neměli brát váš úkol vůbec na lehkou váhu. Takže se můžete vydat na dlouhou a nebezpečnou cestu, vyzbrojeni mečem, navíc máte k dispozici i několik podivuhodných kouzel, která vám ale zcela pochopitelně, nebudou přístupná hned od začátku, nýbrž je budete postupně získávat.

Patří k nim například taková kouzla, jakými je „Hněv Země“, které po naražení do nepřítele silně exploduje, nebo třeba „Ledový prach“, který ale stejně tak, jako mnoho jiných, neúčinkuje na kostlivce. Manu, kterou takto ztrácíte, však pochopitelně musíte také dočerpávat, čehož docílíte nálezem příslušné lahvičky. Sbírat lze rovněž byliny, které následně poslouží pro výrobu léků, ovšem to lze činit jedině v blízkosti ohně, který zase lze vytvořit jen tehdy, máte-li v inventáři nějaké to suché dříví. Tak copak, necháte krásnou ženu ve spárech temných Mágů a vykašlete se na celý okolní svět? Jako správný a opravdový hrdina už se jistě připravujete na úlohu zachránce krásné dcery přítele Alexandra a to s nasazením vlastního života. Proti vám bude stát několik typů různě nebezpečných nepřátel, od obyčejných Kostlivců, Orků a Čarodějů, až po tajuplné duchy a hromadně se houfující Zombie. Jak se všem těmto potvorám a bestiím ubráníte? Při boji tělo na tělo mečem, sice začínáte s dýkou, ale časem najdete pořádný meč, později se naučíte používat i kouzla. K dispozici máte jednoduchou střelu, která nepotřebuje jako jediná manu, dále pak na manu náročná kouzla, jako ručně řízenou střelu, nebo nějakou ohnivou kouli, nesmím zapomenout na velmi silný prstenec kolem vaší postavičky, energii a magickou sílu si doplňujete lahvičkami.

Technické stránka hry je poměrně dost zdařilá a až docela překvapivě detailní, což však bohužel k dobrému hodnocení a větší zábavnosti, včetně dobré hratelnosti, ani zdaleka nestačí. To by totiž ve hře nesmělo být několik chyb, které výsledný dojem, z jinak dobré hry, podstatně její kvalitu prudce srážejí. Přes to přese všechno však rozhodně nechci říct, že by Mrtvý Drak nestál za stáhnutí, potažmo pak za zahrání, nabízí vám totiž kupu velice dobré zábavy v příjemném grafickém kabátku. Herní systém je solidní a hratelnost na slušné úrovni, výhrady však lze mít k samotné úrovni technického provedení. Grafika spolu často neladí a nevytváří rozhodně dojem nějak zvlášť trvalého fantasy světa, podobně lze zkritizovat taktéž ozvučení. Přesto ale „Mrtvý drak“ je rozhodně zajímavým pokusem o hru na hrdiny, který by neměl zůstat zapomenut, navíc je celý v našem, všem srozumitelném, mateřském jazyku a především to se cení.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)