HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Abandoned – opuštěn ve tmě (free hra)

Abandoned – opuštěn ve tměAbandoned – opuštěn ve tměAbandoned – opuštěn ve tměAbandoned – opuštěn ve tmě

Zůstat někde sám, zcela opuštěný a navíc ve tmě, to by si zřejmě nikdo z vás nepřál, ale pokud by se to již stalo, určitě by byl každý z vás vděčný za jakoukoliv, byť sebemenší pomoc. Stejně vděčný vám může být i hlavní hrdina této hry s výmluvným názvem „Abandoned“, který se zrovna teď do takové nepříjemné situace dostal. Pomůžete mu tedy, nebo ho ponecháte se dále samotného trápit? Protagonista hry je tak poněkud zvláštní stvoření, a podle jeho vzhledu se nejspíš bude jednat o nějakého tvora, který bude zřejmě křížencem nějakého robota s nějakým létajícím tvorem, nejspíš sovou. Tak tedy s tímto tvorem budete prolétávat členitými lokacemi a budete hledat cestu k východu. Ovšem právě díky veliké tmě a už zmíněné členitosti, to nebudete mít snadné, jak to na první pohled vyhlíží, úkol se může státi i martýriem.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 13155 KB

Výrobce: JAJ  Web

Zobrazení celkem: 2759

Zobrazení tento měsíc: 2319

Hodnocení oblíbenosti (823x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Postupem času se však dostanete i k velice užitečným předmětům, jakým je například zelený laser, se kterým budete moci rozbíjet zelené zdivo, a pokud najdete i upgrade, můžete se pustit i do silnějších překážek. „Abandoned“je tudíž bezesporu velice zajímavá hra, která sice nemusí tak docela zaujmout svým grafickým zpracováním, ale hratelnost je skutečně doslova přímo skvělá. V překladu „Opuštěni“, to je doslovný název nové a slibně vypadající zahraniční hry, vytvořené v jedněmi tolik zatracovaném, jinými až do nebe vychvalovaném prográmku, „Game Maker“. V tomto případě se tedy jednalo o velmi dobře a vtipně vybraný název hry, neboť doslova přesně vystihuje to, jak byste se jako hlavní protagonista tohoto dílka cítili vy samotní. Tento hlavní hrdina se totiž bude pohybovat v neznámém prostředí, podobajícímu se labyrintu, či bludišti, navíc zcela osamocen a téměř v naprosté tmě, kde o světlo je skutečná nouze. Pár slov si jistě zaslouží hlavní hrdina na popsání jeho dosti zvláštního vzhledu. Na první pohled by si člověk mohl myslet, že jde o klasickou sovu, ostatně vše tomu jako by napovídalo.

Hlavní hrdina se po většinu času pohybuje nad zemí, tedy vlastně nechodí, ale poletuje. Pokud si ale postavu podrobněji prohlédnete, zjistíte, že z její hlavy vyrůstají jakési podivné anténky, což zase odpovídá nejspíš nějakému robotu. Navíc má místo nohou cosi hnědého, co by mohlo připomínat rostlinné kořeny, a z hlavy nahoru mu ční malý, červený balónek, v němž by někdo mohl snadno identifikovat jeho mozek, no zkrátka a dobře, prostě se jedná o nějakého, podivného mutanta. To ale vůbec nemění nic na skutečnosti, že se nachází v složitém a neznámém prostředí, plném nebezpečí, zcela osamocený a jeho úkolem je nějak postupovat dál až k případnému východu, který ale zřejmě málokdo za dosti tvrdý časový limit, který činí pouhých deset minut, včas nalezne. Rozloha celé této hry je neskutečně členitá a její, byť jenom miniaturu, bohužel k mání od autorů nemáte, přitom by se vám určitě velice hodila a její absence zvedá laťku herní obtížnosti až do neuvěřitelné výšky. Co se tedy mnoha chodeb týká, musíte se řídit tak pouze nepříjemnou, ale jedinou účinnou metodou, kterou bych si dovolila nazvat „pokus-omyl“, což na první pohled vypadá téměř nezvládnutelně.

Temné prostředí vám neskýtá mnoho rozhledu, mnohdy si tak budete myslet že se „motáte“ na jednom místě, a že jste tady již byli, přitom to ale vůbec nebude odpovídat skutečnosti. Po několika minutách tvrdé praxe ale sami záhy zjistíte, že hra zase tak špatně vymyšlena nebyla a i když ve vás budí pocit, že existuje mnoho různých voleb a možností, přesto vás tak trochu pořád „vodí za ručičku“. Nejdříve vás nechá prolézt zmíněným labyrintem chodeb zcela z holýma rukama, čímž mnoho lokací vám zůstane nepřístupno, a to až do tehdy, kde na samém dně jedné z místností najdete laser, kterým pak můžete likvidovat zelené zdi a při sebrání upgradu je možné to samé dělat i s tím mnohem silnějšími zdivem. Bleskový pohyb vám pro změnu pomůže skrze stěny červené, ale ten naleznete až v druhé fázi hry, odkud vás hra ale opět a nenápadně vrátí do té první úrovně, kde se již nyní sami jednoduše podíváte do prostorů za červenými zdmi. Pak jsou tu ještě posuvné pásy, kde šipky striktně naznačují směr pohybu, což znamená, že touto zúženinou můžete projít jen v jednom směru.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)