HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Barbarium - statečný barbarský bojovník (free hra)

Barbarium - statečný barbarský bojovník Barbarium - statečný barbarský bojovník Barbarium - statečný barbarský bojovník Barbarium - statečný barbarský bojovník

Tato hra je velice zábavnou plošinovou „hopsačkou“, v níž se na každém kroku setkáte s podivnostmi různého druhu, narazíte ne kromobyčejné nepřátele, podivný praštěný sci-fi styl padesátých let, mimo to se však jedná o dokonale propracované, zábavné a poměrně dosti dlouhé dobrodružství, které každého hráče zcela určitě potěší. Ve hře se ujmete role statečného Barbara, který s mečem v ruce jedné a laserovou pistolí v druhé, si razí vlastní dobrodružnou cestu za spásou světa. Během toho boje projde velké množství podivných, avšak docela zajímavých prostředí, zmasakruje nevídané spousty různých nepřátel a zachrání několik desítek barbarských dívek, které mu za to vše samozřejmě budou velice vděčné. Více klišovitou zápletku nikdo vymyslet nemohl, ale na této skutečnosti je „Barbarium“ postaveno.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 25407 KB

Výrobce: Hypnohustler  Web

Zobrazení celkem: 2944

Zobrazení tento měsíc: 2322

Hodnocení oblíbenosti (904x):

0%   25%   50%   75%   100%  
65%

Akční arkáda, neboli „hopsačka“, nazvaná „Barbarium“, vás skutečně udiví a překvapí především svým zasazením do stylu podivných, šílených sci-fi filmů, v nichž se střídala magie s razantními zbraněmi, či s roboty s obouručními meči, a mužní hrdinové se spoře oděnými děvami, přesně toto vše totiž „Barbarium“ komplexně obnáší. Autor této hry na své hře podle jeho vlastních slov pracoval zhruba dva roky, a je záhodno konstatovat, že je to na freeware „Barbarium“ skutečně znát, tato pečlivost se na kvalitě hry opravdu odrazila. Ačkoliv design jednotlivých úrovní je vcelku stereotypní, neboť přece jen jde o dvourozměrnou „hopsačku“ jejich atmosféra a grafický nádech již nikoliv. Herní prostředí se soustavně mění a skutečně obrovské množství různorodých typů nepřátel, dává této hře ráz skutečně vybroušeného díla. Navíc se ještě v mnoha úrovních skrývají bonusové lokace, které jsou zpřístupňovány podle toho, jak vysoké dociluje hráč skóre. Toto samé platí i o nebojových postavách, které vám podle dosažených výsledků, sdělují různě zajímavé a potřebné informace.

„Barbarium“ je tudíž velice slušná provedená arkáda, která všechno to, co dělá, dělá více než dobře. Obrovská variabilita obsahu je podporovaná takřka dokonalým zpracováním, na jehož konto se nedá říct nic jiného, než že se prostě jedná o kvalitní retro, dojem je opravdu naprosto dokonalý a pro zastánce a milovníky těchto poměrů, prostě představuje tento pěkně urostlý Barbar něco, jako dar ze samotných nebes. Nejenom, že se u něho budou bavit, ale budou se bavit na poměry freeware až neobvykle dlouho. Hráč tedy může buďto střílet ze své pistolky, máchat mečem, nebo se bránit štítem, což se hodí, protože každá obdržená rána hodně citelná. Za každou osvobozenou Barbarku se hra automaticky uloží, a po smrti je tak hráč v rámci fair play hozen zpátky k místu nejbližšímu uložení. Jako ve starých dobách, ke kterým se hra takříkajíc upíná, hráči dává možnost zemřít až třikrát, poté již je ale zapotřebí příslušnou úroveň si znovu zopakovat. Tyto však naštěstí nejsou tak dlouhé co do rozlohy, ale spíše jen do jejich počtu.

Po několika projitých kolech, na vás vždy čeká nějaký ten obtížnější souboj s Bossem, který vždy představuje „hozenou rukavici“. V této jinak zcela přímočaré až jednoduché ručně kreslené hře, je tudíž vaším úkolem ovládat Barbara, který se musí v každé úrovni dostat až na její konec, aby se pak dostal do úrovně další. Musí však nejen překonat všechny překážky, ale také porazit všechny nepřátele, kteří se mu postaví do cesty. Snad jedinou slabší stránkou hry je její, poněkud nezvyklé a nemotorné ovládání, ale jsme přesvědčena, že brzy si i na toto zvyknete. Ovládání se provádí pomocí kláves WASD pro pohyb, klávesy J pro sekání mečem a klávesy K pro střelbu, alternativní ovládání je pomocí kurzorových kláves pro pohyb, mezerníkem pro skok, a klávesou C pro střelbu. Cílem hry je v každé úrovni překonat překážky, pobít nepřátele a dojít až nakonec.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)