HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

A Nation Of Wind - osídlování ostrůvků (free hra)

A Nation Of Wind -  osídlování ostrůvkůA Nation Of Wind -  osídlování ostrůvkůA Nation Of Wind -  osídlování ostrůvkůA Nation Of Wind -  osídlování ostrůvků

„Freeware s názvem „A Nation Of Wind“ je skutečně velice nápaditou hrou z kategorie strategií, která vás opravdu zaujme a pobaví. Navíc je velice zvláštním a originálním způsobem zpracována, je přiměřeně dlouhá, i když tak trochu náročná na pochopení, ale to se dá tréninkem zvládnout. Jedná se tedy, abych to upřesnila, o kombinace budovatelské strategie, hraní si na hrdiny, čekají na vás taktické soubojové akce a je skutečně mnohem zábavnější a obsahově bohatší, než se můžete sami domnívat, zkrátka a dobře, vydařené dílo hra v sobě opravdu nezapře. Stavba nových budov, správa již těch stávajících, vedení života na vesnicích, včetně hledání nových zdrojů surovin, vylepšování lodi i různých obranných staveb, likvidování bestií, plnění zadávaných úkolů, toho všeho je tak mnoho, že zpočátku téměř ztrácíte orientaci.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 8945 KB

Výrobce: Jameson Wilkins  Web

Zobrazení celkem: 4897

Zobrazení tento měsíc: 3907

Hodnocení oblíbenosti (1011x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

Cílem na každé z obrovského množství lokací, je ovládnout určitý počet obelisků, které se nacházejí porůznu na polo vznášejících se ostrovech a jejich ovládnutí se děje pomocí chrámů, které si kolem obelisků sami postavíte. Chrámy jsou celkem čtyři druhy, vytvořené podle živlů a každý z nich vám poskytuje, nebo také poté zesiluje, jedno z dostupných čtyř velice mocných a účinných kouzel. Problém ale tkví v tom, že chrámy nezískáte v žádném případě pouze zadarmo, repetivě jsou vlastně poměrně drahé. Suroviny na jejich stavbu je tak potřeba někde získat, konkrétně stavbou jiných budov, které vám suroviny poté vyrobí. Patří sem například malá, ale velice úrodná políčka, větrné i vodní mlýny, dřevařské pily, rudonosné doly, města s různými fabrikami, no máte vskutku z čeho vybírat. Důležité pak je naučit se všechno správně využívat a spravovat a dokázat vydobyté statky a majetky chránit před útoky všemožných monster a bestií, která jakoby vylézají z prapodivných vzdušných vírů a zlikvidovat vaši malou lodičku je jejich přednostní zájem.

Zcela originální nápad přijít s lodivodským dobrodružstvím v několikakilometrové výšce nad zemí, je rozhodně velice originální, s ničím podobným jsem se doposud nesetkala. Freeware hra „A Nation Of Wind“ totiž není jen o pouhém řízení lodi, i když i to je velice důležité, obsahuje totiž spoustu dalších originálních a vtipných nápadů. Na první pohled se jeví jak jednoduchý koncept, který ovšem ve skutečnosti je naopak velice složitý a jeho kvalitní zvládnutí vyžaduje především cvik, tedy trpělivý trénink a trvalé získávání zkušenosti. Co která stavba přináší a kde ji umístit bude pro vás nejefektivnější, se sice dozvíte už v úvodní instruktáži, ale souhrn nových informací, které na začátku obdržíte, je natolik obsáhlý, že na něj většinou zapomenete ještě dříve, než se pustíte do hraní samotného. Takže berte na vědomí, že v mnoha případech je navíc zapotřebí především získat cvik a rutinu, mám na mysli teď především divoké souboje s množstvím monster a bestií. Souboje jsou sice velice přitažlivé, ale díky možnosti používání velkého počtu zbraní, způsobu útoků a užívání účinných kouzel, jsou až nadmíru obtížné a příšery vám nic nenechají „zadarmo“, než se nadáte, „zatnou vám tipec“.

Ocitnete se tedy v kůži velitele bojové vzducholodi, a vaším úkolem pak je v mnoha světech osídlit ostrůvky, vznášející se vysoko nad zemským povrchem, a vždy zabrat určitý počet obelisků po nich rozesetých. Ztěžovat tento úkol vám to budou nejen velice rychle docházející suroviny, ale především zuby na vaši loď si brousící, zákeřní a podlí nepřátelé roztodivných podob, snad ještě nikdy jsem se nesetkala s takovými kreaturami, jakými jsou zde přítomní obrovští střílející šneci, nebo zvlášť nebezpečné a agresivní vzduchem poletující medúzy. Zbavit se jich pak můžete rozmanitým lodním arzenálem, ovšem vězte, že vaše takřka chatrná bárka toho moc nevydrží a navíc se dosti obtížně naviguje. Její opravování je skutečně finančně náročné, tedy drahé, takže vám málokdy zůstane nějaký ten peníz ta na návštěvu vzdušného tržiště. Jedná se tedy o skutečně obří kombinaci strategie a akční střílečky, která vyžaduje hodně trpělivé hráče s notnou dávkou fantazie. Zato se jim ale odmění nevšedními a nevídanými možnostmi, ve kterých si můžete „bahnit“ skutečně dosti dlouhou dobu.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)