HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Broken Dimensions - rozpadlé rozměry (free hra)

Broken Dimensions - rozpadlé rozměryBroken Dimensions - rozpadlé rozměryBroken Dimensions - rozpadlé rozměryBroken Dimensions - rozpadlé rozměry

Akční hry jsou ve velké většině převážně pouhými více méně krvavými střílečkami, které od hráčů mnohdy přemýšlení nevyžadují. Požadují od hráče přesnou mušku a rychlé reakce, což zase tak mnoho není. Najdou se však i mezi akčními hrami čestné výjimky, které jak se říká, „potvrzují“ mnou zmiňované pravidlo, i když jich je naneštěstí pouze jako šafránu. Mezi zmíněné výjimky patří tedy bezesporu i dnešní akční freeware hra, nazvaná „Broken Dimensionsů, jejíž hlavní protagonista dokáže něco hned tak nevídaného, totiž obracet gravitaci tak, jak se mu zlíbí. Z této jeho schopnosti potom vyplývá i většinou jednoduché, ale současně také velice efektní řešení jednotlivých lokací. Takže například, hodláte prorazit silnou zeď? Tak na ni vyšlete hromadu železných kvádrů, které se jakoby docela náhodou povalují opodál.

Statut: freeware

Typ: logické

Velikost: 99929 KB

Výrobce: DADIU   Web

Zobrazení celkem: 3784

Zobrazení tento měsíc: 2963

Hodnocení oblíbenosti (949x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

„Broken Dimensions“ se řadí mezi ty poměrně kratší herní tituly, projít tuto hru až do konce, vám zabere tak něco kolem čtvrt hodinky. Přesto i tak se bezesporu jedná o titul, který si plně zaslouží vaši pozornost. Nepřináší sice zase tak velké množství novinek, přesto se může do jisté míry pyšnit originalitou. Nevím jak vás, ale mne masky vždy naháněly „husí kůži“, pod maskou se totiž vždy ztrácí skutečná identita ať už člověka, nebo jiného tvora a to bylo a je pro mne vždy velice nepříjemné a frustrující. Naopak masky jsou už dlouho velice oblíbenou rekvizitou mnohých filmařů a autorů freeware a online her, takže vás asi neudiví, že tato hra, nazvaná „Broken Dimensions“, je jednou z nejlepších strašidelných freeware her za poslední dobu, a to nejen díky titulnímu hrdinovi, malému chlapečkovi v obleku „Chicken Little“, tedy „Malého kuřete“, funguje jako hororová logická záležitost.

Po cestě z Halloweenu je totiž hlavní hrdina hry, malý prcek „Chicken Little“, jakoby „hodnou“ vílou vlákán do komplexu podobnému starým verzím her, v nichž se neustále mění gravitace. Příslib cukrovinek pro tohoto naivního mlsouna je navíc podpořen schopností levitovat a ovládat onu zmíněnou změnu gravitace. Jak už to ale bývá, nebude to trvat nikterak dlouho, a co nevidět se projeví pravá tvář na první pohled „hodné“ víly. Její zakrvácená bílá róba společně se zarudlýma očima dávají už předem tušit, že kůly nejsou na zdech místností napíchané jen tak pro parádu. „Broken Dimensions“ v sobě tedy spojuje to nejlepší hned z několika herních žánrů. Prostorové rébusy spoléhají na moderní zpracování, v němž změna gravitace skutečně vyústí ve změnu směru kutálení těžkých předmětů. Je tak zapotřebí zapojit vlastní mozkové závity a při změně gravitace nestát ve směru pádu gigantického kladiva. Příběh a stylizace opět vítězí hrou na hororovou notu, která způsobuje až šimrání v zádech. Jednoduchý cíl každého levelu, tedy snaha dostat se pryč z krychle, pak příjemně zjednodušuje plnění vašich úkolů.

Helloween, typický americký svátek, kdy se může stát téměř cokoliv. A pokud navíc v kostýmu malého kuřete vlezete bezhlavě do dost podivného obydlí v touze po sladkostech, vlastně by vás ani nemělo překvapit, že v něm uvíznete a nemůžete se dostat ven. Co se dá tedy dělat, lze vůbec najít cestu ven? Připravte se na hraní s prostorem pomocí tajemné síly, kterou náš klučina v kostýmu disponuje. Situace je naprosto jasná, hlavním vchodem už se ven nedostanete, takže je nutné tuto zapeklitou situaci nějak vyřešit zevnitř a najít tak cestu ven. Pohybujete se ve slušném trojrozměrném prostředí, které je místy možná až zbytečně trošku tmavé, a sbíráte bonbóny, neboli velké zářící předměty, které jsou zřetelně viditelné už zdálky. Hlavním prvkem hry je schopnost „kuřecího kluka“ vznést se do vzduchu a poletovat prostorem. Tak se dostane do chodeb, které před okamžikem byly moc vysoko, či na protější zdi, no zkrátka, kam jste se jinak dostat nemohli.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)