HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Space Aggressor - vesmírnými obránci (free hra)

Space Aggressor - vesmírnými obránci   Space Aggressor - vesmírnými obránci   Space Aggressor - vesmírnými obránci   Space Aggressor - vesmírnými obránci

Jistě již mnozí z vás odehráli spousty akčních freeware her a online her, ve kterých jste museli nesmiřitelně bojovat na naší planetě proti spoustám různorodých nepřátele, nebo dokonce ve Vesmíru, kde bylo vaším úkolem zlikvidovat všechny Vetřelce ve Vesmíru, snažící se obsadit naši Modrou planetu a vyhladit lidstvo. Tentokráte se však váš úkol obrátil a je doslova postavený „na hlavu“. Vaším úkolem a předem podotýkám, že nikterak lehkým, bude zničit vytrvalého a navíc velice odolného Vetřelce, který si to zamířil k naší Zemi, a vy budete muset udělat vše pro to, aby k svému vytčenému cíli nedolétl. Úkol to bude skutečně přetěžký, neboť vaše zbrojní a ochranné vybavení, zejména zpočátku, nestojí vskutku za nic. Zřejmě s možností takového útoku nikdo na Zemi vůbec nepočítal, a podle toho také vypadá vaše výzbroj.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 18179 KB

Výrobce: Runtime Entertainment  Web

Zobrazení celkem: 4469

Zobrazení tento měsíc: 3538

Hodnocení oblíbenosti (991x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

Jak už jsem zmínila v popisku k této strategické, akční hře, ve většině vesmírných stříleček jste vy tím osamělým bojovníkem, který bez milosti likviduje vše, co mu přijde do cesty, což ale mnohdy nevyhlíží příliš realisticky, tím spíše to vypadá velice „nefér“. V dnešní hře „Space Aggressor“ se však vžijete do pozice toho slabšího protivníka, kde se pokusíte, za pomoci celé řady bojových jednotek, zastavit super silného nepřítele. Během soubojů se musíte pokusit vylepšit vaši bojovou základnu takovým způsobem, abyste byli schopni vybudovat vlastní silnou armádu, tedy silnou natolik, aby dokázal zcela zlikvidovat zmíněného Vetřelce ještě dříve, než k vám doletí. Za tímto účelem pak máte k dispozici proto pracovní čety, které můžete libovolně rozmisťovat mezi tři prostředky a to mezi peníze, suroviny a výrobu. Díky tomu máte v důsledku toho unikátní možnost vylepšovat bojovou úroveň, nebo přímo vytvářet nové bojové jednotky, formovat je do několika různých formací a napadat tak účinněji nepřítele. Ten se totiž žene vpřed vskutku vysokou rychlostí a vaše útoky jsou pro něj spíš jen pouhou výstrahou.

Velice zajímavou a zcela vydařenou skutečností vedeným je faktor, že hra zobrazuje kromě Vetřelcovy aktuální vzdálenosti od základny, navíc také odhadovaný čas, který všem hráčům přece jen řekne víc. „Space Aggressor“ je tak skutečně velice zajímavě zkoncipovaná strategie, se kterou, jí podobnou, se jen tak honem nikde nesetkáte. K tomu ještě navíc je ve hře možnost i multiplayeru, takže si můžete zahrát dokonce dva u jednoho počítače. Jediným menším nedostatkem, který sice je nutné připomenout, ale ne nekriticky přehánět, však může pro některé hráče být po určité odehrané době nastávající stereotyp, který se ale nemusí v plné výši projevit u všech hráčů. Vaše bojovníky lze podle potřeby a vlastního uvážení, přesunovat z jednoho resortu do jiného, takže v případě nedostatku financí lze ihned přijímat potřebná a účinná opatření, směřující ke zlepšení nastávající krizové situace. Svoji vlastní základnu si také můžete vylepšovat a získávat tak i více produkčních stop, díky čemuž budete moci současně vyrábět více letek, nebo různých „vylepšení“ najednou. Čím více jednotek můžete proti vetřelecké lodi vrhnout, tím pomaleji k vám letí, nebo časomíra se dokonce počne přetáčet nazpět.

Po grafické stránce je hra na skutečně vysoké úrovni a všechny ty ikony a efekty, byť provedené „pouze“ ve dvojrozměrné grafice, vypadají opravdu velice dobře, dovolím si tvrdit, že hra má kromě mimořádně vydařeného originálního nápadu, i ten u podobných her, tolik potřebný „říz a šmrnc“. Hra není nikterak obtížná, je jednoduše ovladatelná, velice srozumitelná, obstojí i po stránce technického a grafického zpracování. Další zajímavostí potom je, že hrací pole je rozděleno na dvě poloviny, v jedné části obrazovky vidíte nepřítele a svoji vlastní armádu, v druhé části pak velice usilovně bádáte a vyrábíte všemožné, podpůrné prostředky a nové bojové jednotky. Nutno i uznat a kvitovat to s povděkem, že nejrůznějšími efekty autoři ani zdaleka nešetřili, takže by se vám po vizuální stránce nelze mít ke hře ani těch nejmenších připomínek, ba právě naopak, autory je třeba za úpornou a ve svém výsledku téměř dokonalou práci, jenom pochválit. Uznání si zaslouží i velice realisticky znějící zvukové efekty a s citem a vkusem vybraná doprovodná hudba.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)