HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

The Spirit Engine 2 – ve světě fantazie (free hra)

The Spirit Engine 2 – ve světě fantazie The Spirit Engine 2 – ve světě fantazie The Spirit Engine 2 – ve světě fantazie The Spirit Engine 2 – ve světě fantazie

Tato vskutku ojedinělá a výjimečná hra, není žádnou novinkou, vznik jejího prvního dílu se totiž traduje do doby téměř před deseti lety, přesto i dnes má nový druhý díl této hry všem hráčům hodně co dát a říci. Zatím co za první díl byste si museli připlatit nějaký ten dolárek, druhý díl již autoři uvolnili, je tedy zcela zdarma a vy si hru můžete zahrát bez vynaložení jakýchkoliv finančních prostředků. Hra se objevila na trhu freeware zhruba před rokem a půl, vy se tak ocitnete ve světě fantasie, v zemi nazvané „Lereftain“, která se pod nátlakem nepřátelských sekt, dostala mimo jakoukoliv kontrolu. V jedné z dlouhých nocí svede vrtkavý osud dohromady cesty tří občanů této vysněné země, jejichž úkolem, tedy i vaším, je zachránit obyvatelstvo „Lereftainu“. V tomto rozlehlém světě tak na vás čeká spousta záhad, tajů i četných nepřátel.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 212961 KB

Výrobce: Natomic Games  Web

Zobrazení celkem: 4073

Zobrazení tento měsíc: 3767

Hodnocení oblíbenosti (1094x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Zemi „Lereftain“, ve které se v tomto druhém díle ocitnete, kam vás druhý díl zavádí, ovládá temná organizace vrahů a násilníků. Za své oběti si vybírají nic netušící nevinné děti ze sousední nedaleké vesnice a vaším úkolem není tudíž nic jiného, než tomuto řádění učinit přítrž, přičemž k dispozici jsou vám přiděleny pro hraní celkem tři od sebe se vlastnostmi a dovednostmi lišící se postavy, navíc každá z nich má nejen jiný charakter, ale i svůj vlastní životopis, docela rozličné povolání. Vybrat si trojici ale můžete z celkových devíti postav, přičemž každá z nich se chová jinak. Tyto kategorie jsou rovněž tři, mušketýr, rytíř a mnich. Rytíř pak vládne mečem, mušketýr samozřejmě střílí z muškety a mnich těmto dvěma bojovníkům léčí jejich pošramocené zdraví. Nutno tedy podotknout, že jedině v této kombinaci, bude vaše skupina po všch stránkách vyrovnaná a zabezpečená.

I když je tato freeware hra z boku viděné, tak zvané RPG-čko, které bylo v módě už před více než dvěma desítkami let, ve hře se nenachází nic, co by mu to na jeho kvalitách ubíralo. Pravý opak je totiž pravdou, herní prvky mnohdy předčí i velké, počítačové hry tohoto typu, jako příklad lze uvézt dialogy, které jsou skutečně kolosální a nápadité. Herní zápletka pak již sama o sobě, se odvíjí ve spleti rozhovorů, které vedete jednak s postavami, které potkáváte na vaši nelehké pouti, tak s přáteli ve vlastní družině. Ujišťuji vás, že hlavně při těchto dialozích, se skutečně velmi pobavíte, jsou totiž nekonveční, mnohdy úsměvné, jindy štiplavé a ironické, tohle se tedy autorům hry skutečně podařilo takříkajíc na výbornou. Stejně je nutné pochválit autory za propracovaný bojový systém, systém získávání zkušeností, kdy za zabití nepřátele získáte jeho vlastnosti a zkušenosti, navíc každý hrdina využívá v boji jemu vlastní bojové způsoby, přičemž i tyto lze vylepšovat, nebo ho dokonce naučit novým trikům.

Hra samotná je tedy viděná z bočního pohledu, navíc se chová striktně lineárně, největší důraz v ní je autory kladen na příběh samotný, který je alfou i omegou po celou dobu hraní. Hra vám sama potom určuje, kdy se změní herní prostředí, sama přidává nepřátele, taktéž rozhoduje o tom, kdy spustit některý z mnoha velice zábavných a poučných dialogů. Na vás samotných však záleží, na kterou postavu z vaší družiny se přepojíte, hra se pak tomuto vašemu rozhodnutí okamžitě přizpůsobí. Působí to velice efektivně, hráčům se tak nabízejí až neskutečně možné kombinace, což je nesmírně efektní, a co hlavní, vše je jednoduché, jako ta příslovečná „facka“. Ponechám-li stranou již mnou zmíněnou lineárnost hry, kterou ale lze chápat i jako přínos, tedy klad, musím pochválit autory za práci, kterou věnovali příběhu a taktéž textům, i když se mi někdy zdálo, že jich je až zbytečně mnoho a jak se u nás říká, „čeho je mnoho, toho je příliš“. To ovšem nic nemění na tom, že hru lze považovat za vydařenou a ve své herní kategorii za zábavnou, dobře hratelnou a navíc i chytlavou.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)