HernSvt.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Hern Svt: esky slovensky
Shnte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledvn her

FREE HRY
Akn hry

Strategick hry

Simultory

Film

Arkdov hry

Adventury

Erotick hry

Logick hry

Sportovn hry

Ostatn free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HernSvt.cz

Of Light And Shadow-světlo a stín (free hra)

Of Light And Shadow-světlo a stín       Of Light And Shadow-světlo a stín       Of Light And Shadow-světlo a stín       Of Light And Shadow-světlo a stín

Tato hra je velice vydařenou arkádou, tedy „hopsačkou“, kterou ocení zejména milovníci tohoto herního žánru, i když tím samozřejmě nechci vůbec tvrdit, že by nemohla potěšit a pobavit i všechny ostatní hráče. Hra staví na nevídaném konceptu záměny hlavních hrdinů, na rozmanitých, velice nápaditých lokacích, je skutečně originální a dovolím si tvrdit, že nejen hratelná, ale dokonce i nadprůměrně chytlavá, rozhodně vás pobaví a zaujme. Musím říci, že hra je zpracovaná skutečně ve velikém stylu a předčí rozhodně i mnohé, tak zvané komerční tituly, rozhodně se jim však vyrovná. Svým originálním a neotřelým nápadem, technickým provedením a vynikající hratelností se řadí ke špičce freeware tohoto žánru. Je navíc vtipná, chytrá, přitažlivá a kromobyčejně zábavná, navíc nepostrádá množství inovačních, hru zpestřujících nápadů.

Statut: freeware

Typ: arkdy

Velikost: 125964 KB

Vrobce: Of Light & Shadow Team   Web

Zobrazen celkem: 7484

Zobrazen tento msc: 7125

Hodnocen oblbenosti (1469x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Po spuštění hry spatříte černobílou, tak trošku dezinformující až nesrozumitelnou animaci, ze které se toho mnoho nedozvíte, spíše vám jí tak trošičku autoři hry zamotali hlavu. Ti vtipnější a zkušenější hráči z ní dost možná ale pochopí, že hlavními hrdiny této skutečně jen tak nevídané arkády, jsou dvě rozdílné postavičky a to „Light“ a „Shadow“, což přeloženo do našeho mateřského jazyka znamená „Světlo“ a „Stín“. Tato stvoření jdou potom každý svoji jinou, vlastní cestou, mají velice rozdílné nátury a vlastnosti, či schopnosti, přesto přese všechno jediný a navíc i společný zájem a cíl. Tak tedy, Light dokáže až kromobyčejně skákat, rozhodně mnohem lépe než postava v každé jiné „skákačce“, Shadow ale vůbec skákat nedovede, zato ale dokáže chodit po jakémkoliv povrchu ať už rovném, nakloněném, nebo dokonce i svislém, Light je navíc rychlý, jako blesk, Shadow se naopak loudá tempem splašeného hlemýždě, a co je nejpříznačnější pro obě postavy, ten první přežije pouze ve světle, zatímco toho druhého světlo totálně zabíjí.

Ač je to až k nevíře, skutečně tomu tak je, Light totiž dokáže přežít pouze na hrací ploše v záři reflektorů, Shadow zcela naopak ve světle reflektorů přežívá pouze po několik krátkých sekund. První dvě herní úrovně jsou zpracovány tak, že si střídavě zahrajete za oba zmíněné hrdiny, berte je tedy jako nějaký „tutoriál“, v němž vychytáte všechny „fígle“ a naučíte se ve hře zorientovat. V dalších levelech to ovšem bude již podstatně obtížnější, tady již bude nezbytně nutné se mezi oběma hrdiny zavčas přepínat, abyste přežili a mohli pokračovat ve hře dál, což od vás vyžaduje dobrý postřeh, představivost, soustředěnost a též i trošku té předvídavosti, to vše budete potřebovat při přecházení ze světla do tmy a naopak. Autorům je tedy nutné přiznat, že jako nápad je to přímo skvělé a zcela ojedinělé, hra je totiž založena na principu her a stínů, což skutečně je působivé a hlavně značně efektní.

Hra má skutečně vynikající technické i grafické zpracování, tady se autoři skutečně „vytáhli“. Za dokonce vynikající považuji především hru světel a stínů, na kterémžto principu je vlastně celá hra založena. Avšak ani ostatní herní atributy na tom nejsou o nic hůře, hra je zpracovaná ve velice líbivém trojrozměrném prostředí, i tato skutečnost jí přidává na kráse a půvabu, takže máte dojem a pocit, že si prohlížíte nějaký ten stereo film. Hru nutno pochválit i za její, vskutku téměř dokonalé, ozvučení. Doprovodná hudba se totiž v každé následující lokaci úspěšně mění, někdy doslova hřmí, jako nějaký válečný chorál, jinde se jeví jako pomalá, tichá a jakoby rozvláčná, táhne se, jako hustý med. Dá se tedy o ní říci, že byla zvolena promyšleně a s velikým citem, neboť vždy je v plném souladu s děním, které se právě odehrává na hrací ploše. Škoda, že má hra pouhých sedm úrovní, skutečně bych jich velice ráda „snesla“ i mnohem více.
 
[Zpt]


 
Nvody
Cheaty
Trainery
etiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD2005-13 Hern Svt (Kontakt)