HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Running Sheep: Tiny Worlds – vládce ovcí (free hra)

Running Sheep: Tiny Worlds – vládce ovcíRunning Sheep: Tiny Worlds – vládce ovcíRunning Sheep: Tiny Worlds – vládce ovcíRunning Sheep: Tiny Worlds – vládce ovcí

Dnešní hra je remake původní hry „Running Sheep“, kterou jsme vám nabídli před třemi měsíci. I v této dnešní hře tentokrát jde spíše o nenáročnou zábavu, než o překombinovaný systém záchrany s mnoha propojenými prvky. V prvním díle jste ovečky zachraňovali ze spárů Ufonů, kteří je unášeli kvůli za účelem šílených vědeckým výzkumů. Tentokrát je motivace pro vás mnohem reálnější, budete ovečky zachraňovat před smečkami vyhladovělých vlků. Se změnou tématu došlo i k dokonalému přepracování grafického zpracování, nutno uznat, že k podstatně hezčímu, propracovanějšímu a dokonalejšímu, totéž se týká i celého technického zpracování hry. Říká se sice, že „podruhé do stejné řeky nevstoupíš“, ale toto úsloví skutečně vyvrátili autoři této dnešní hry, ale grafické zpracování vám dosti připomene komiksovou grafiku.

Statut: freeware

Typ: logické

Velikost: 14857 KB

Výrobce: GameTop  Web

Zobrazení celkem: 2781

Zobrazení tento měsíc: 2160

Hodnocení oblíbenosti (734x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Futuristické prostředí, které tvořilo jen hlavní bludiště a dekorativní tapeta se prakticky v jednotlivých kolech neliší. Nyní je ale hra o hodně a to k jejímu prospěchu, daleko barevnější, v okolí najdete, stromy a domečky, včetně samotného bludiště, již netvoří tak výraznou dominantu herní plochy, jak tomu bylo v předcházející hře, zmenšení hrací plochy ale rozhodně nevede k menší přehlednosti, ba naopak, hra je mnohem přehlednější a tím i lépe a lehčeji hratelná, samotné bludiště je ale o dosti složitější a mnohdy ho tvoří až třeba i čtyři řady chodeb. Spolu s tím dochází ke změně i v samotné herní dynamice. Časový limit zde dostal podstatnou úlohu, a proto je nezbytně nutné ovečky zachraňovat s větším přehledem, a mnohem rychleji na rozdíl od předcházející hry, v níž šlo spíše o přesné časování samotné záchrany ovcí.

Čeká na vás tudíž velice věrohodně a originálně ztvárněné prostředí plné elektronických blikajících světélek, která však většinou tvoří pouhopouhou dekoraci. Důležitým základem je totiž stále klasická plocha, plná chodeb a různých překážek a zátarasů, jednotlivé levely jsou pak ve skutečnosti dokonalým bludištěm, čím více postupujete do dalších kol, tím stále obtížnějším, přičemž některé pasáže však nejsou ohraničeny, v jiných se na hrací ploše nacházejí různá propadliště a jsou proto pro ovce smrtící pastí. Musíte tedy vaše ovečky navádět pouze přes zcela bezpečná políčka a vždy všechny tímto způsobem je takto dostat do cílové salaše, což znamená ukončení levelu a tudíž umožnění přejití na další obtížnější pole. Namísto speciálního nářadí však máte k dispozici opět pouze otočné kotouče opatřené šipkami, kterými lze pomocí myši otáčet a tak určovat směr, kterým se mají nešťastné ovce vydávat. Bohužel, každém levelu jich máte pouze vždy jenom omezený počet, takže je mnohdy musíte rychle připevnit a ještě rychleji zase odstranit, abyste je poté umístili na jiné místo.

Vaším úkolem je tudíž zcela bezpečně a především v pevně zadaném časovém limitu, dopravit zcela bezpečně do některé ze salaší rovněž předem určený počet ovcí. Bez zásahu z vaší strany se bezhlavě pohybují podél zdi po směru hodinových ručiček. Aby ovce změnily směr chůze, je třeba na políčka umísťovat otočné směrové šipky, kterých máte, znovu připomínám, vždy jen omezený počet, ale naštěstí je možné je po jejich použití opětně kdykoliv odebrat. Lze tak stádo převést do určité části plochy, odebrat šipky a teprve poté postupovat zase dále. Nejméně příjemným nepřítelem jsou avšak vlci, kteří se pohybují v určitých trasách a křižují ovcím cestu, ale i na ně působí šipky a lze je donutit chodit na malé ploše v uzavřené smyčce. Další nástrahou jsou vyhloubené jámy, jimž je nutno se vyhýbat.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)