HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Princess Run – Mario zachráncem Peach (free hra)

Princess Run – Mario zachráncem Peach   Princess Run – Mario zachráncem Peach   Princess Run – Mario zachráncem Peach   Princess Run – Mario zachráncem Peach

Autor dnešní hry je pro vás, tedy pravidelné návštěvníky našeho serveru, doposud velikou neznámou. Jmenuje se Vojta Kočí, své hry tvoří pod pseudonymem „Vojtas“, je mu patnáct let a narodil se a žije v Chrudimi, malém městě ve Východních Čechách, v současné době studuje pátým rokem na osmiletém gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi. Mezi jeho koníčky patří například programování, přičemž jak sám říká, zatím jaks takž zvládá (X)HTML, CSS, GML(Game Maker Language) a trochu ovládá C++, přičemž ale věří, že to tím do budoucna výčet neskončí. Obzvláště rád programuje jednoduché PC hříčky, v žádném vývojářském týmu však není. Velice mne potěšil tím, že mi napsal o této jeho dnešní hře, i když to není jím první vtvořená hra a požádal mne o její zhodnocení, po projití hry jsem se rozhodla nabídnout ji i vám.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 10626 KB

Výrobce: Vojta Kočí alias Vojtas  Web

Zobrazení celkem: 2949

Zobrazení tento měsíc: 2339

Hodnocení oblíbenosti (894x):

0%   25%   50%   75%   100%  
58%

Určitě vám nemusím zdlouhavě vysvětlovat, kdo je to světoběžný instalatér Mario, takže vás rozhodně nemusím ani sáhodlouze seznamovat s postavou Princezny Peach. Oba tito jmenovaní jsou hlavními hrdiny tolika freeware a online her, že popisovat je by bylo skutečně oním příslovečným „nošením dříví do lesa“, takže si to raději odpustím. Nebývá tak častým zvykem, aby autoři freeware k jim vytvořeným arkádám, neboli „hopsačkám“ či „skákačkám“, vytvářeli i vlastní příběh, tato hra jej však má a to velice zajímavý a originální. Autor spojil příběh s postavami instalatéra Maria a Princezny Peach, což považuji za velice nápadité. Celý příběh začíná tím, že Princezna Peach se poděla neznámo kam a instalatér Mario, do ní zamilovaný takříkajíc až po uši, se jí vydává hledat. Ocitne se však až nečekaně, v prostředí plném nástrah, pastí a pastiček, takže bude záležet jenom na vás samotných, zda to dokáže, nebo „spláče nad výdělkem“.

Hra samotná není vůbec tak špatná, vzhledem k tomu, že na ní „Vojtas“, jak sám přiznává, pracoval „pouhé“ dva týdny, lze ji považovat dokonce za zdařilou. Grafika je bohužel zpracovaná v jedněmi tolik vychvalovaném GAME MAKKERU, je tedy takzvaně v „pixelové grafice “, což ji na kráse a přitažlivosti mnoho nepřidá. Po stránce technického zpracování ji však nelze nic podstatného, co by snižovalo její kvalitu, v žádném případě vytknout. Je osazena příjemným hudebním doprovodem, lehce ovladatelná, dobře hratelná, přiměřeně obtížná a vyžaduje si od hráčů používat i logické myšlení. Rozhovory jsou vedeny textovou formou a jsou velice vtipné, mnohdy jsem se i srdečně zasmála. Mario se svého úkolu nezhostí sám, ale po cestě potkává různé další postavy a postavičky, kterým své poselství předává. Každá z těchto postaviček má jiné schopnosti a dovednosti, kterých je nutné využívat. Tak si zahrajete například i za žábu, jeskynní můru, trpaslíka a další jiné, však uvidíte sami, přece vám tady nevyslepičím všechno dopředu.

Hra vás určitě překvapí i svojí délkou, je dostatečně dlouhá, takže je vidět, že si s ní autor skutečně pohrál. Sympatické na ní je i to, že se po projití určité etapy sama ukládá, ale pokud hru skončíte a znovu nahrajete, musíte začínat znovu od samého začátku. Autor však naštěstí pamatoval i na „zadní kolečka“, takže hru před obtížnějšími pasážemi raději ukládejte klasicky klávesou F5 a nahrávejte klávesou F6, toto uložení totiž zůstává trvalé. Pro informace ve hře pak používejte klávesu F1, pohyb a skoky, jakož i létání některých postaviček, pak provádějte klávesami W, A, S a D. Co tedy ještě říci navíc k celkovému dojmu ze hry? Vzhledem k mládí autora samého lze hru hodnotit jako hodně zdařilou a to i přes vytknuté nedostatky. Pokud autor dodrží svá předsevzetí a přejde na jiný programovací jazyk, mohou se jeho hry dostat na špici freewarové tvorby. Dle mého názoru a skutečného přesvědčení na to totiž očividně má.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)