HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Garden Defence - chráňte zahrádku (free hra)

Garden Defence - chráňte zahrádku       Garden Defence - chráňte zahrádku       Garden Defence - chráňte zahrádku       Garden Defence - chráňte zahrádku

Mnozí z vás by jistě chtěli mít svoji alespoň malou zahrádku, na které by chtěli uplatnit své zahrádkářské umění a sklony k pěstování různých potravinářských druhů zeleniny, nebo také okrasných květin. Každý ovšem také velice dobře ví, že taková péče o vlastní zahrádku, není v žádném případě vůbec nic lehkého a jednoduchého. Kromě nutného rytí, okopávání, hnojení a uhrabávání, je nutné i řádně přihnojovat půdu, zbavovat zahradní plochu plevelu a v neposlední řadě chránit vámi pěstované rostlinky před mnohými hmyzími škůdci. A nedej bože, aby se vám do zahrádky nastěhovali krtci, ti by vám pak přidali starostí nad hlavu. Zejména hmyz by si velice rád pochutnal na vašich výpěstcích, tak jak to dokazuje i dnešní strategická hříčka. Na vaše rostlinky v ní dostali chuť slimáci, housenky, různé druhy hmyzu a jiná čeládka.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 56159 KB

Výrobce: GameTop  Web

Zobrazení celkem: 4659

Zobrazení tento měsíc: 3973

Hodnocení oblíbenosti (1104x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Pokud tedy nechcete o vaše pracně vypěstované výdobytky přijít a nechat je na pospas, všem drzým a mlsným škůdcům, budete je muset samozřejmě chránit a bránit, což zase tak zrovna lehký úkol není a nebude. Rozestavujte tedy svoje různé druhy ochránců tak, aby žádný ze zmíněných zahradních škůdců, se nedostal k vyhlédnutému cíli. Tato hra velice nápaditě pracuje s obrannými jednotkami, které tvoří dvě základní skupiny. Tou první jsou různé dekorace, které je nutno přemísťovat po hrací ploše a tyto po určité době dokážou na škůdce zaútočit. Druhou skupinou potom je nepřemístitelné rostlinstvo, jehož výhodou je ale skutečnost, že se po několika kolech stává jakýmsi opěrným bodem s mohutnou sílou. Každá jednotka z obou zmíněných skupin se potom tradičně představuje jako útočná, nebo dokáže nějak narušit postupující řady nepřátel a to tak, že je pobije, rozežene, nebo alespoň na chvíli zdrží. Hmyzí nepřátelské škůdce lze také rozdělit i z jiného hlediska do dvou skupin, na ty, co se pohybují po zemi a na ty, co přilétají ze vzduchu.

Jak je tomu je u strategií, nebo simulátorů zcela běžné, nepřátelé se pohybují po předem vytyčených trasách a vaším úkolem je zabránit jim v tom, aby dosáhli cíle, který zde představuje tentokrát rozkvetlá zahrada. Zajímavým zpestření je potom práce se strojem času, kdy lze po odstartování celé řady škůdců měnit libovolně a průběžně rychlost jejich přesunu. Společně se širokou možností volbou herní obtížností tak se mohou uplatnit jak pokročilí hráči, tak i začátečníci, hra je velice vhodná i pro malé děti. Na hrací ploše spatříte klikatou cestu, v pravé části obrazovky si můžete vybrat z obránců, kterými mohou být trpaslíci, plameňáci, nebo dokonce „čurající“ andílci, z květin pak se jedná o náprstník, slunečnice, nebo opuncie. Každý obránce má potom svůj vlastní způsob, jak škůdce likvidovat, záleží jen na vás, navíc i v průběhu hry můžete své strážce vylepšovat a získávat tak mnohem větší sílu. Pakliže u rostlin dosáhnete vyšších stupňů úrovní, tak se tyto samy automaticky rozmnoží. Jakmile uvidíte oddenek, honem na něj klikněte a popotáhněte ho, získáte tak nového obránce zcela zdarma.

S postupem do vyšších kol budou škůdci volit nejrůznější cesty a velice často dochází k tomu, že určitý druh nepřátel chodí jednou cestou, zatímco jiný přichází po druhé trase, je proto bezpodmínečně nutné počítat se všemi možnými variantami, je tedy zapotřebí mít k dispozici vždy dostatek peněz pro nákup nových obránců. Navíc se vám celkový zisk z pobitých škůdců připočítá až na konci úspěšně dokončeného levelu, takže v průběhu hry nelze k pěšinám posadit nové strážce. Každý level pak obsahuje zhruba kolem dvaceti nepřátelských vln a v každém z nich pak bývá nejméně jeden velice odolný Boss. Vaše zahrádka potom disponuje jakousi čárou života, která je na začátku zelená, pakliže se do ní škůdci dostanou, počne se tato seshora měnit na barvu červenou, jakmile zcela zčervená, level jste prohráli a můžete se o obranu pokoušet znova.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)