HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

DigNRig - prokopte se k zemskému jádru (free hra)

DigNRig - prokopte se k zemskému jádru  DigNRig - prokopte se k zemskému jádru  DigNRig - prokopte se k zemskému jádru  DigNRig - prokopte se k zemskému jádru

Lidská touha po prozkoumání zemského jádra je přece notoricky známá tak dlouho, jak už existuje lidstvo samotné. Ne každý však je ochoten se stát průzkumníkem hlubokého podzemí a riskovat přitom vlastní život. Kolik různých dobrodruhů se již pokoušelo v minulých stoletích prokopat se až do samého středu Země, kolik filmů už bylo vytvořeno na toto téma a v neposlední řadě se cesta k zemskému jádru stala i námětem pro spisovatele fantasijních románů. Vzpomeňte si třeba na známého spisovatele dobrodružně-fantasijních románů a jeho knihu s názvem „Cesta do středu země“, který toto téma zpracoval skutečně vynikajícím způsobem. Žijeme v době počítačů a počítačových her, takže i autory freeware her toto téma začalo přitahovat, jako můry denní světlo. Jednou z podobných her je tudíž tato dnešní vydařená strategie.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 11955 KB

Výrobce: DigiPen  Web

Zobrazení celkem: 4983

Zobrazení tento měsíc: 4739

Hodnocení oblíbenosti (1172x):

0%   25%   50%   75%   100%  
59%

Freeware hra s názvem „Dig-N-Rig“ je jeden z mnoha vydařených herních titulů, jehož zrod mají vám již jistě dobře známí studenti DigiPenu, který dokazuje nehynoucí slávu této americké univerzity. Jedná se o jakousi smíšeninu arkády a budovatelské strategie, ve které se vžijete do role těžebního robota, s nímž se potom, jak napovídá už sám název hry, musíte prokousat až k samotnému zemskému jádru. Samozřejmě, že to nebude úkol lehký a snadný, vůbec už ne jednoduchý, neboť než se tak vámi vedený robot prokope, bude nucen vydolovat a odstranit spoustu hlušiny, kamení a drti. Jistě pochopíte, že při této kutací činnosti robota vzniká spousta odpadu, který však lze bezezbytku využít. Pokud jej vyvezete zpět nahoru, můžete jej využít ke zdokonalení vlastnosti kutacího robota.

Autoři hry umístili její děj a příběh do vzdálené budoucnosti, tedy do roku 2032 a vědci s konečnou platností usoudili, že právě nyní nastal čas dostat se až k zemskému jádru a prokoumat jej. Proto vyvinuli a posléze i vyrobili prototyp podzemního univerzálního roboty, kterého nazvali „Diggit 6400, s nímž se vydáte na vědecký průzkum hluboko pod zemský povrch. Hra vás určitě zaujme jak svým námětem, tak i příběhem a rozhodně při jejím hraní dojdete i sami k závěru, že je to hra parádní a chytlavá, od níž se jen tak lehce neodtrhnete. Během kopání a vytrvalého kutání budete odkrývat pod zemí ukryté minerály, které mají obrovskou hodnotu, vaším úkolem tudíž je nejen je najít, ale sebrat je a donést je zpět na zemský povrch. Tato činnost není bezúčelná, pokud se vám to totiž podaří. Můžete si poté vylepšovat vlastnosti a dovednosti vámi ovládaného robota.

Překážek na robota v podzemí čeká veliké množství, přes mnohé z nich se pak dostanete teprve tehdy, až vašeho robota popsaným způsobem vylepšíte, jak, to vám ukáže již samotná praxe, sami musíte přijít na to, co vámi ovládaný robot právě potřebuje. Hra je po stránce grafické poměrně vydařená, v každém případě splňuje požadovaný účel. Snad je herní rozlišení mohlo být poněkud větší, takto se grafika jeví skutečně hodně minimalistická. Robota ovládáte pomocí kláves W, S, A, D, klávesa V vám poslouží k dobývání nerostů, klávesa X potom pro jejich použití na zemském povrchu. Pomocí mezerníku dokáže váš robot skákat, výměnu kutacích a jiných nástrojů provádíte klávesami 1 až 7. Vaše myš potom pomocí jejího levého tlačítka slouží k budování a výstavbě, recyklaci surovin pak provádíte pravým tlačítkem myši.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)